Skládací Huawei P50 Pocket vstupuje na náš trh. Huawei vypustil model, který míří především na ženy

Huawei P50 Pocket / Zdroj fotografie: Huawei

Už delší dobu se spekulovalo, že skládací model Huawei P50 Pocket bude dostupný na českém trhu. Informace přicházely z několika stran, ale žádná nebyla oficiální, proto se nedalo nic s přesností určit. Dneska pár minut po půlnoci společnost Huawei na svém webu konečně zveřejnila oficiální informace.

Na oficiálních stránkách výrobce se konečně objevila skládací verze P50 Pocket. Až do teď tam byl zalistovaný pouze klasický model P50 Pro. Je tedy zřejmé, že se skládacího smartphonu na našem trhu konečně dočkáme.  Ale jak už z nadpisu víte, tak cenovka vás jistě těšit nebude.

Huawei si v mobilním segmentu skutečně věří, a dává to znát na cenách svých mobilních produktů. Nejnovější ohebný kousek vás totiž přijde na 33999Kč. Samozřejmě v případě, že si ho rozhodnete pořídit. Na druhou stranu, jak bývá u Huawei zvykem, tak i k tomu modelu dostanete několik zajímavých dárků. Pokud si totiž objednáte model Huawei P50 Pocket do 7.února, tak k telefonu dostanete zdarma sluchátka Huawei Freebuds Lipstick (5499kč), zdarma prodlouženou záruku o jeden rok a pokud po zakoupení telefonu vložíte na web výrobce hodnocení a recenzi, tak dostanete originální ochranné pouzdro za 1kč.

Dárky jsou to skutečně zajímavé a věřím, že to mnohé zákazníky přiláká. Nyní se ale podíváme, jaké specifikace nám model P50 Pocket nabízí.

Huawei P50 Pocket / Zdroj fotografie: Huawei

Huawei P50 Pocket – Specifikace

Hlavní OLED displej má 6,9palce s poměrem stran 21:9, hustotou pixelů 442 PPI a širokým barevným gamutem P3. Displej vám nabídne neuvěřitelných 1,07 miliardy barev. Dokonce jsme se zde dočkali také 120Hz obnovovací frekvence a 300Hz dotykové vzorkovací frekvence. Dále venkovní displej nabízí velikost 1,04 palce s 16,7 miliony barev. Nejzajímavějším aspektem je pant, který má ještě menší poloměr než jeho předchůdci. Výzkumný tým společnosti strávil přímo celé roky vývojem této klíčové části telefonu. Díky tomu nabízí prožitek z jeho používání jako kdyby skládací ani nebyl. Tato nová technologie umožnuje, že při složení telefonu nejsou mezi displeji žádné mezery. Proto nemusíte mít strach, že se vám mezi složené displeje v kapse, případně v kabelce dostanou nějaké nečistoty.

V souvislosti se skládacími smartphony nebyly fotoaparáty nějaký prim, ale to chce Huawei změnit. Přesně proto do jeho véčka vložil hlavní 40MPx fotoaprát True Chroma, 13MPx ultraširokoúhlý fotoaparát a 32MPx fotoaparát Ultra Spectrum. Zatímco primární a ultrašrokoúhlý objektiv nejsou nějak speciální, tak právě terciární snímač je to, co dodává novému telefonu ten pravý šmrnc. Je to jedna z nejinovativnějších technologií společnosti. Nabízí vylepšenou reprodukci obrazu a umožňuje zachycovat drobné detaily, díky kterým zvládá vytvářet po tmě čistší snímky. Tou nejzajímavější funkcí je pořizování fluorescenčních fotografií, na kterých vidíme to, co pouhým okem nelze. Dokonce můžeme tento senzor využít k tomu, abychom zjistili, zda jsme si správně na tělo nanesli opalovací krém, abychom se nespálili.

Huawei P50 Pocket / Zdroj fotografie: Huawei

Jak jsem psal výše, tak srdcem tohoto telefonu je Snapdragon 888, který je podporován buď to v konfiguraci 8GB RAM + 256GB nebo 12GB RAM + 512GB. Předpokládáme, že varianta s 12 GB RAM nebude dostupná pro globální trh z hlediska omezené dostupnosti komponentů. Dále v zařízení nalezneme baterii o kapacitě 4 000 mAh, která podporuje rychlé 40W SuperCharge nabíjení. Na boku zařízení nalezneme snímač otisků prstů, ale můžete také využít odemykání pomocí obličeje. Zařízení váží pouhých 190 gramů a má tloušťku 7,2 mm v rozloženém stavu, v tom nerozloženém poté 15,2 mm.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com, Huawei.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.