Skládací smartphone Honor Magic V bude představen 10. ledna. Máme pro vás pozvánku na zahajovací konferenci

Honor Magic V / Zdroj fotografie: Honor

Čas neúprosně letí kupředu, a Honor už konečně potvrdil, že první skládací smartphone značky se jmenuje Honor Magic V, a brzy se ukáže veřejnosti. Jak jistě víte, tak čínská společnost na toto nové zařízení několikrát škádlila, což naznačovalo, že uvedení telefonu na trh není daleko.

Dnes společnost potvrdila, že Honor Magic V bude oficiálně představen veřejnosti 10. ledna ve 12:30 našeho času. Očekává se také, že společnost na stejné akci představí i svoji nejnovější systémovou nadstavbu Honor Magic UI 6.0.

Upoutávka, kterou společnost sdílí, poskytuje pohled na připravovaný telefon a odhaluje, že bude mít zadní stranu s vertikálním uložením kamer ve stříbrné barvě. Konkrétně se jedná o sestavu tří fotoaparátů se snímači fotoaparátu umístěnými vertikálně, a středně velkým modulem fotoaparátu umístěným v levém horním rohu spolu s LED bleskem.

Generální ředitel Honor Zhao Ming již prozradil, že skládací smartphone Magic V je vybaven patentovanou technologií skládání pantu, kterou si společnost sama vyvinula a která je údajně nejtenčí v tomto odvětví.

Pozvánka na slavnostní stream / Zdroj fotografie: HONOR

Již dříve společnost potvrdila, že smartphone bude mít skládací design připomínající knihu podobný Samsungu Galaxy Z Fold3 a nikoli véčkový záhyb, jak jsme viděli u smartphonů Galaxy Z Flip3 nebo Moto Razr.

Honor Magic V byl údajně vyvinut se zaměřením pro nadšení z velké obrazovky a říká se, že po rozvinutí nabídne zážitek podobný tabletu, přičemž aplikace jsou optimalizovány pro jejich využití na velké obrazovce.

Je potvrzeno, že zařízení je poháněno nejnovější čipovou sadou Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, která byla uvedena na trh před pár dny. Podle úniků bude telefon dodáván s 8palcovým vnitřním displejem a 6,5palcovým krycím venkovním displejem. Proslýchá se také, že používá zobrazovací panely dodávané společnostmi BOE a Visionox.

V oddělení fotoaparátu bude kralovat 50MPx snímač primárního fotoaparátu. Telefon poběží na Magic UI 6.0 založeném na operačním systému Android 12 a očekává se, že zařízení bude napájeno 5 100mAh baterií s podporou 66W rychlého nabíjení.

Celý slavnostní přenos společnosti Honor budete moci sledovat v přímém přenosu na jejich Facebookovém profilu. Odkaz na sledování konference najdete pod tímto odkazem.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: HONOR Facebook

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.