Skládací smartphone Huawei Mate X má jednu výraznou slabinu

Po dlouhém čekání, které se stále odkládalo se konečně první zákazníci mohli dočkat svého ohebného smartphonu Huawei Mate X. První prodej startoval 15. listopadu a zprávy naznačují, že zařízení bylo vyprodáno během několika minut, konkrétně jedné minuty. Mate X není zrovna levný telefon, protože přichází s výraznou cenovkou 16,999 juanů (2 400 $) tedy necelých 60 tisíc korun.

Huawei Mate X

Nejen, že je telefon sám o sobě drahý model, a případné nahrazení obrazovky, pokud se poškodí, Vás bude stát další balík až 7 080 juanů (1 007 $), není to bohužel překlep. Opravdu Vás, oprava nové obrazovky vyjde na necelých 25 tisíc korun. Asi si říkáte, že to není moc dobrá zpráva. Ale nebojte, může být ještě hůř. Nyní se ukázalo, že smartphone Mate X může být koneckonců sezónním modelem. Nerozumíte? Tak vydržte.

Balení Mate X

Tento tip na užívání byl získán z varování, které bylo vytištěno v maloobchodní krabici Mate X. Z řady poznámek na krabici je jedna docela poutavá. Ukazuje, že telefon by neměl být ohýbán v prostředí s nízkou teplotou pod -5 stupňů Celsia. Nyní chápeme, že technologie skládacího displeje je velmi citlivá a díky tomu je Mate X velmi křehký telefon. Mate X používá design skládací obrazovky, který je ideální definicí skládacího telefonu, ale nabízí nulovou ochranu obrazovky.

Proč toto varování zní velmi zvláštně, je to, že již v některých částech světa, včetně Číny, je zimní období a teplota klesne běžně pod -5 stupňů Celsia. Důvodem této výstrahy však nemusí být ani zdaleka skutečnost, že displej může ztuhnout, je-li složen za tak extrémně chladného počasí a může dojít k jeho zmenšení na základě principu tepelné roztažnosti a kontrakce. Obrazovka se tak může poškodit, pokud dojde k pokusu ji za tak nízké teploty složit.

Nezbývá než čekat, jaké budou první recenze zařízení. Bohužel fyzika se oklamat nedá a toto bude zřejmě velmi palčivý problém nového Mate X.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.