Skládací telefon Huawei Mate X2 dorazí do Q3 2020

Společnost Huawei letos oznámila svůj první skládací telefon. Zatímco se Mate X několikrát odložil, než se vydal do prodeje, byl přijat velice dobře a vždy se vyprodal během pár minut. Nyní ale máme zajímavé zjištění, protože příští rok, Huawei bude podle všeho vydávat dvě zařízení. Chystá se uvést model Mate Xs a Mate X2.

Už víme, že Mate Xs je přepracovaná verze Mate X s procesorem Kirin 990 5G, lepším designem pantu a tvrdší obrazovkou. A je naplánováno na spuštění v březnu 2020 během Mobile World Congress 2020. Mate X2 bude však zcela přepracovaný model.

Podle @ RODENT950, Huawei oznámí Huawei Mate X2 ve třetím čtvrtletí příštího roku. Podle data by mělo být skládací zařízení napájeno nadcházejícím procesorem Kirin 1020 a pravděpodobně bude představeno na IFA 2020. Vzhledem ke svému vzhledu přijme Mate X2 design podobný designu Samsung Galaxy Fold. To znamená, že se nebude ohýbat směrem ven, ale směrem dovnitř. Dodává, že bude mít plnou velikost obrazovky telefonu a poté menší displej na vnější straně pro notifikace nebo selfies.

Z výše uvedeného můžeme odvodit, že se Mate X2 nevyvinul v tablet, ale bude velikostně do standardního telefonu s obrazovkou, pravděpodobně mezi 6,5 palce a 6,9 palce. Na základě této konstrukce by měl mít telefon menší složený půdorys a měl by snadno zapadnout do kapes.

Minulý měsíc zveřejnil Světový úřad pro duševní vlastnictví patent Huawei, který ukazuje zařízení, které se svisle složí jako Motorola Razr 2019. Diagramy ukázaly, že když se složil, nerozložil se na dvě stejné poloviny. Tím zůstala část displeje vyčnívající, která může sloužit jako druh sekundárního displeje pro zobrazování oznámení.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.