Spojené království ztratí své technologické vedení, pokud se rozhodne pro zákaz Huawei

Zákonodárce ve Velké Británii loboval za omezení Huawei a s podobnou myšlenkou přišel i ministerský předseda. Vodafone je ale varoval s tím, že to bude mít nedozírné následky.

Theresa Mayová-Donald Trump

Nick Jeffery, generální ředitel Vodafone UK, prohlásil, že úplný zákaz telekomunikačního vybavení Huawei bude brzdit hospodářský rozvoj Spojeného království. A zpomalením zavádění technologie 5G sítě, uvádí NSTech.

„5G je jednou z mála příležitostí v době, kdy má Spojené království příležitost být lídrem v oblasti technologií a digitální infrastruktury,“ řekl NS Tech. Když se ptal na poznámky společnosti Johnson. „Musí to být něco, co chápeme a co nejlépe využijeme pro prosperitu země; cokoliv, co nás zpomaluje v pokroku je špatné pro nás všechny. “

Jefferyho poznámce se jako první vyjádřil adept na příštího premiéra, Boris Johnson. Který jednoznačně prohlásil, že by Huawei zakázal, aby se neporušil zpravodajský vztah se svými spojenci včetně USA.

Scott Petty, hlavní technologický ředitel společnosti Vodafone, prohlásil, že „všichni operátoři používají Huawei, a proto místo toho, aby byli před zbytkem Evropy na špici v 5G, všichni teď zpomalíme“, pokud bude zaveden úplný zákaz.

3. července spustila společnost Vodafone své síťové služby 5G v sedmi městech, včetně Londýna, Liverpoolu, Manchesteru, Glasgow, Cardiffu, Bristolu a Birminghamu. Operátor také odhalil řadu neomezených datových tarifů, které mohou spotřebitelé používat na své síti 5G stejně jako oni.

Boris Johnson a Donald Trump

Po spuštění 5G sítě společnosti Vodafone, která je druhým britským operátorem, který uvedl na trh 5G, stejně jako ve spolupráci s Huawei.

„Vždy se budeme řídit vládními pokyny, radami a příslušnými zákony,“ řekl Jeffery. „ale pokud je možné, abychom prodali širší sortiment 5G zařízení, a zejména těch Huawei, pak to uděláme.

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentralPřidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.