Společnost DxOMARK začíná prověřovat kvalitu zvuku u smartphonů, jak obstál Huawei Mate 20X

DxOMARK je známý svými recenzemi kamer u smartphonů. Jelikož svojí práci odvádějí skutečně profesionálně tak, před několika měsíci, DxOMARK začal nově bodovat selfie fotoaparáty a právě minulý měsíc oznámila, že do protokolu o testech kamer přidala noční režim a ultraširokouhlé skóre, protože obě se staly oblíbenými funkcemi v telefonech.

Dnes společnost DxOMARK zavedla nový testovací protokol pro chytré telefony s názvem DxOMARK Audio Test Protocol. Testuje zvukovou nahrávku telefonu a kvalitu výstupu a je založen pouze na výkonu přehrávání interních reproduktorů telefonu, nikoli při spárování se sluchátky nebo externími reproduktory.

Celkové skóre je rozděleno na přehrávání a nahrávání přesně tak, jak je skóre fotoaparátu v telefonu rozděleno na fotografie a video. Test je prováděn zvukovými inženýry a odborníky ve speciálních laboratořích a může trvat až týden pro jedno zařízení. DxOMARK říká, že během testování vytvářejí několik scénářů využití, například rušnou ulici. Během testování také porovnávají telefony dohromady, aby se ujistili, že jejich skóre testu je nestranné.

V současné době testoval DxOMARK sedm zařízení, kterými jsou iPhone 11 Pro Max, iPhone XS Max, Galaxy Note10 +, Galaxy S10 +, Huawei Mate 20 X a Sony Xperia 1. Na základě výsledků jejich testů je Mate 20 X na vrcholu seznamu a je to částečně kvůli jeho stereofonním mikrofonům, což mu dává vysoké skóre pro nahrávání.

IPhone XS Max je na druhém místě se skórem 74 bodů (Přehrávání: 75, Nahrávání: 69), a zatlačil svého nástupce iPhone 11 Pro Max na třetí místo se skórem 71 (Přehrávání: 72, Nahrávání: 68). Galaxy Note10 + a 66 Galaxy S10 + mají skóre 66 a 65 bodů, zatímco Honor 20 Pro a Xperia 1 seznam uzavírají se skórem 53 bodů, respektive 45 bodů. Honor 20 Pro a Xperia 1 mají nejen nejnižší skóre, ale jsou jediným dva telefony s velkým rozpětím mezi přehráváním a záznamem zvuku.DxOMARK říká, že bude stále kontrolovat další zařízení a bude seznam aktualizovat, takže pokud vaše oblíbené zařízení není na seznamu, může být přidáno v budoucnu.

Autor: Lukáš

Zdroj: DxOMARK

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.