Společnost Huawei by mohla v roce 2020 vést trh 5G smartphonů

Huawei je v současné době jedinou dominantní společností na čínském trhu smartphonů, protože nový výzkum ukazuje, že pokud si společnost zachová svůj prodejní výkon v domácím prostředí, může se do příštího roku ujmout vedení v odvětví 5G.

Podle průzkumníka trhu, strategie Analytics, dosáhne celosvětový prodej 5G smartphonů v roce 2020 160 milionů v závislosti na čínském trhu a Huawei je nejlepším uchazečem o výběr hlavních podílů na čínských 5G smartphonech, které by mohly společnosti pomoci vybudovat si vedoucí postavení v 5G průmyslu.

„Společnost Huawei nedávno na svém domácím trhu zrychlila a zintenzivnila své úsilí v boji proti mezinárodní nejistotě. Do 2. čtvrtletí 2019 zde rozšířil svůj podíl na trhu se smartphony na téměř 40%, což daleko předstihlo všechny ostatní konkurenty. Je v dobré pozici, aby využil toto dominantní postavení a získal vedoucí postavení na čínském trhu chytrých telefonů 5G v roce 2020. “Řekl David Kerr, viceprezident pro strategii Analytics.

„Pokud Čína splní své agresivní cíle, Huawei by se mohla hladce vyhoupnout na společnost Samsung. A porazit jí v prodejích 5G smartphonů “ dodal Kerr.

Podle nedávné zprávy probíhají prodejní operace Mate 20 X 5G v Číně a na vnějším trhu docela hladce. Koncem roku uvede společnost také na trh smartphony Huawei Mate X 5G, Mate 30 5G a 5G Honor.

Hlavní změnou, kterou očekáváme, je zavedení levných chytrých telefonů 5G, pro které společnost plánuje koupit modemové integrované čipy od společnosti MediaTek.

Autor:Lukáš

Zdroj:WinFuture

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.