Společnost Huawei dodala v první polovině roku 2019 neuvěřitelných 118 milionů smartphonů

30. července společnost Huawei oficiálně oznámila své obchodní výsledky za první polovinu roku 2019 a ve zprávě technický gigant odhalil, že její podnikání v oblasti smartphonů přináší výsledky.

Podle společnosti Huawei vygenerovala divize spotřebitelského podnikání příjmy ve výši 220,8 miliard juanů (32,75 miliard USD).

Společnost Huawei uvedla, že za první pololetí roku 2019 dodala 118 milionů kusů smartphonů včetně Honor (její pod-značky), což znamenalo 24% meziroční skok.

Dříve dnes zveřejněné údaje zveřejněné společností Canalys ukazují, že Huawei je jediným výrobcem smartphonů, který zaznamenal růst, a vede čínský trh smartphonů s 38,2% podíly ve druhém čtvrtletí.

„Přidání společnosti Huawei na seznam amerických entit způsobilo nejistotu v zámoří, ale v Číně si udržela nohu na plynu,“ uvedla ve zprávě analytička výzkumné firmy. „Její základní strategií zůstává investovat do agresivní offline expanze a přilákat zákazníky od konkurenčních značek.“

„Americko-čínská obchodní válka také vytváří nové příležitosti,“ dodal Mo Jia.

V rozhovoru se společností Huawei Finance zakladatel a generální ředitel společnosti Huawei Ren Zhengfei řekl společnosti, že letos plánuje dodávat 270 milionů smartphonů.

Richard Yu

Podle posledních údajů, které IDC uvádí, Huawei zaznamenává letos nejrychlejší růst prodeje smartphonů. V roce 2018 prodal 200 milionů smartphonů a do konce května dodal 100 milionů zařízení, což bylo rychlejší ve srovnání s výsledky dosažených v loňském roce.

Když se podíváme na tyto údaje, můžeme říci, že Huawei je na dobré cestě, aby v nadcházejícím čtvrtletí dosáhl dobrého prodeje chytrých telefonů a očekává se, že v blízké budoucnosti přinese mnohem více.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.