Společnost Huawei investuje 1 miliardu USD do budování ekosystému HarmonyOS

Od začátku celého scénáře Hongmeng OS se uvádělo, že hlavní výzvou pro společnost je vytvoření plnohodnotného ekosystému aplikací. A nyní, když společnost oficiálně oznámila tento OS, vyšly některé nové informace týkající se konkrétního ekosystému.

Harmony OS

Zhang Ping’an, prezident zákaznické cloudové služby Huawei, informoval s čínskými médii briefing, že Huawei plánuje investovat 1 miliardu dolarů na podporu vývojářů a 80% z toho by bylo vynaloženo v zámoří.

Yu Chengdong, generální ředitel Huawei Consumer Business Group řekl, aby přilákal vývojáře, Huawei sníží příjem poplatků od vývojářů aplikací pracujících pro Harmony na pouhých 10% -15%. Na druhé straně Apple a Google snižují tržby generované prostřednictvím svých obchodů s aplikacemi o 30%.

Yu řekl, že HarmonyOS bude open-source, který pomůže operačnímu systému oslovit více vývojářů a obohatí jeho ekosystém.

Pokud jde o vývojáře, operační systém Harmony je poháněn více zařízeními IDE, vícejazyčnou unifikovanou kompilací a distribuovanou architektonickou sadou. HarmonyOS se může automaticky přizpůsobit různým ovládacím prvkům a interakcím s rozložením obrazovky a podporuje jak ovládání drag-and-drop a vizuální programování orientované na náhled.

Podle společnosti Huawei toto IDE umožňuje vývojářům efektivněji vytvářet aplikace, které běží na více zařízeních. Díky IDE pro více zařízení mohou vývojáři kódovat své aplikace najednou a rozmístit je na více zařízeních, čímž vytvoří pevně integrovaný ekosystém na všech uživatelských zařízeních.

Autor. Lukáš

Zdroj: WinFuture

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.