Společnost Huawei je ochotna podepsat dohodu o zákazu „backdooru“ v systému

Telekomunikační gigant Huawei, zastoupený generálním ředitelem Jayem Chenem, v pondělí řekl, že společnost je ochotna podepsat s Indií dohodu o „bez zadních vrátek“ poté, co dostala strach, že by se toto mohlo v technologii Huawei skrývat.

Tyto připomínky indického generálního ředitele společnosti Jay Chen v souvislosti s probíhajícím indickým mobilním kongresem, když se jihoasijský národ připravuje na uvedení mobilních sítí nové generace 5G.

BackDoor

„Od samého začátku mám důvěru v to, že indický průmysl, indický trh uvítá Huawei, protože jsem hodně přispěl svou jedinečnou hodnotou,“ řekl Chen. „Jsem připraven podepsat [smlouvu bez zadních dveří].“

„Pokud indická vláda chce, jsme připraveni jí poskytnout přístup ke zdrojovým kódům na případnou kontrolu, řekl Chen a dodal, že společnost je také ochotna vyrábět více svých telekomunikačních zařízení na místní úrovni.

Indičtí telekomunikační dopravci Bharti Airtel a Vodafone Idea použili Huawei, stejně jako jeho evropští soupeři Nokia a Ericsson, k vybudování svých sítí 2G, 3G a 4G a dříve zdůraznili důležitost toho, aby všichni tři hráči v Indii udržovali konkurenci, cenu a kvalita služeb.

Indie je za Čínou druhý největší internetový uživatel oproti jakékoli jiné zemi na světě. Podle průzkumu firmy Kantar IMRB se v roce 2019 očekává nárůst tohoto počtu o 11% na 627 milionů lidí. Drtivá většina přistupuje k webu na mobilních zařízeních a uzavření dohody by pro Huawei znamenalo obrovské vítězství.

BackDoor HuaweiV srpnu Čína vydala varování, aby uvalila „zpětné sankce“ na Indii, pokud se země rozhodne zakázat Huawei v podnikání v Indii. Stále čekáme na rozhodnutí indické vlády. Rozhodnutí bude záviset na mnoha faktorech, protože Huawei čelí zákazu nejen v USA, ale také na Novém Zélandu a v Austrálii.

Autor: Lukáš

Zdroj: GizmoChina

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.