Společnost Huawei má navzdory sankcím a omezením pátou největší sbírku patentů v USA

Huawei flagship store Shenzen / Zdroj fotografie: Huawei

Je to pouze pár hodin, kdy společnost Huawei zveřejnila patenty v různých oblastech podnikání, včetně telekomunikací, spotřebitelů, podniků a dalších důležitých kategorií. Tyto patenty pomáhají Huawei udržet si v Číně své prvenství jako lídra v oblasti inovativních technologií a vyvíjet špičková hardwarová zařízení pro spotřebitele a obchodní partnery po celém světě.

Podle údajů vygenerovaných IFI Claims Patent Services společnosti Fairview Research (prostřednictvím agentury Bloomberg) Huawei pokračuje ve zlepšování své pozice v seznamu společností s největším počtem patentů v americkém patentovém úřadu navzdory zákazu ze strany vlády USA. Data ukazují, že společnost výrazně zvýšila počet inovativních patentů.

V loňském roce společnost Huawei obdržela 2 770 amerických patentů a v daném roce dosáhla 5. místa v celkovém žebříčku největších držitelích patentů. Čínská společnost se umístila ihned za International Business Machines Corp.

Pokud jde o tuto záležitost, tak společnost Huawei prudce zvýšila svou pozici z 9. pozice na krásné 5. místo. Zpráva uvádí, že důvodem této rychlé změny pozice v žebříčku jsou jiné společnosti, protože americký patentový úřad a úřad pro ochranné známky vydal o 7 % méně patentů než loni.


Nenechte si ujít:


Na druhou stranu přední místa obsadily Samsung, Canon a tchajwanský výrobce čipů TSMC.

Kromě toho si společnost Samsung zachovává velký podíl a je celosvětově největším držitelem patentovaných přihlášek. Nutno říci, že například šest čínských společností, včetně Huawei a Čínské akademie věd, však vlastní více patentů na vynálezy, a patenty než IBM, která je na tomto seznamu na 8. místě.

Zákaz Huawei:

V květnu 2019 byl společnosti Huawei zakázán přístup k produktům vyrobeným pomocí amerických technologií, včetně dodávek základních komponent, jako jsou čipové sady pro chytré telefony. Poté bylo společnosti Huawei zakázáno vyrábět nové čipové sady od výrobců čipů, jako jsou TSMC a Samsung.

To však společnosti Huawei nezabránilo v inovaci a čínský výrobce technologií stále pracuje na tom, aby byl stále vyspělejší, pokud jde o vytváření nových technologií, které by mohly pomoci překonat současné výzvy.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: bloomberg.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.