Společnost Huawei nabízí čerstvým absolventům vysoké odměny za posílení divize výzkumu a vývoje

Huawei se snaží podpořit svůj výzkum a vývoj tím, že nabídne obrovské odměny novým specializovaným absolventům v oboru umělé inteligence a dalším.

Huawei nabízí platy až 2 miliony juanů (291 000 $) ročně novým absolventům s pokročilými tituly, protože posiluje interní výzkum a vývoj tváří v tvář americkým sankcím, uvádí NikkeiAsia.

Interní zpráva odhaluje že, Huawei najal osm absolventů se specializací na oblasti umělé inteligence (AI) a robotiky v letošním roce se mzdou mezi 900 000 juanů a 2,01 milionu juanů. Tato odměna je srovnatelná s tím, co může hlavní technologická společnost nabídnout viceprezidentovi.

Rovněž vzdělaní absolventi se specializovanými dovednostmi mohou přispět k urychlení výzkumu a vývoje čipů, softwaru a dalších technologií, které Huawei plánuje rozvíjet vlastní, což je nutné poté, co se USA rozhodly snížit své dodávky komponentů pro Huawei.

Cílem Huawei je v letošním roce najmout 30 takových talentovaných zaměstnanců. A do roku 2020 jich přijmout až 300. Podle zprávy by měl plat nejen přilákat vysoce vzdělané pracovníky, ale také jim zabránit v odchodu.

Po obchodních omezeních v USA společnost Huawei uvedla, že nepřestane investovat do programů výzkumu a vývoje, jako jsou sítě příští generace a umělá inteligence, a bude nadále přijímat další odborníky související s těmito oblastmi.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.