Společnost Huawei nespustí HarmonyOS na chytrých telefonech, vrací se k předchozímu prohlášení

Včera na velké mediální konferenci Huawei, prezident Dr. Wang Chenglu odhalil, že od příštího roku bude HarmonyOS konečně dodáván na smartphony. Byli jsme velmi nadšeni všemi možnostmi, které by nový konkurent pro Android mohl přinést, ale zdá se, že naše naděje již byly přerušeny, protože Huawei se již vrátilo ke svému původnímu prohlášení.

Hned dnes ráno mluvčí Huawei prohlašoval, že Huawei určitě zavede HarmonyOS do více zařízení, ale bohužel, že žádné z těchto zařízení nebude smartphone. Jsem z toho docela překvapen, nemyslel jsme si, že názor tak rychle otočí. HarmonyOS také nebude k dispozici v tabletech nebo notebooku.

Harmony OS

Také si nejsem jist, zda se to týká pouze dostupnosti HarmonyOS v chytrých telefonech, nebo zda byl celý včerejší konferenční rozhovor vytržen z kontextu. Pokud tomu tak je, pravděpodobně se zřejmě i odloží open source HarmonyOS. Takže se ani nebude prodávat na mezinárodním trhu jako alternativa pro Android.

To je určitě dost smutná zpráva, protože jsme se těšili na nový operační systém. Za současného stavu se zdá, že se Huawei z Androidu a EMUI zatím asi nevymaní. Myslíte si, že je to dobrá věc, nebo jste také zklamaní?

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.