Společnost Huawei postaví ve Wu-chanu novou továrnu na čipy HiSilicon, aby anulovala americké sankce

Autor: MasterTux / Zdroj: Pixabay

Nová zpráva odhalila, že Huawei zvyšuje své úsilí o větší soběstačnost. Zatímco americké sankce v minulosti přerušily dodávky čipů od TSMC, společnost nyní usiluje o zřízení své první továrny na výrobu čipů v Číně, aby sankce anulovala.

Podle zprávy DigiTimes plánuje čínský technologický gigant vybudovat svou první výrobní společnost na výrobu čipů ve Wu-hanu v provincii Hubei. Očekává se, že tato nová „HiSilicon Factory“ zahájí výrobu příští rok. Zpráva dále tvrdí, že továrna bude používána k výrobě optických komunikačních čipů a modulů pro získání soběstačnosti a také k výrobě mikroobvodů.

Pro ty, kteří nevědí, je HiSilicon dceřinou společností Huawei pro design a výrobu čipů. I když má schopnost navrhovat pokročilé čipy, používal je ke kontrakci TSMC na výrobu čipů. Pokud jde o zdroje blízké této záležitosti, tak společnost Huawei má investovat 1,9 miliardy juanů (zhruba 278 miliard amerických dolarů) do projektu továrny na čipy Wuhan HiSilicon, který jí umožní vyvinout vlastní čipové sady pro smartphony a další zařízení IoT.

Díky různým americkým sankcím, které ochromily jeho provoz, klade Huawei a dokonce i Čína důraz na urychlení rozvoje tuzemských výrobních závodů, aby lokalizovaly dodavatelský řetězec svých místních technologických firem. To by dokonce vedlo ke snížení spoléhání se také na zahraniční výrobce čipů. Pořád mějte na paměti, že se jedná o nepotvrzenou zprávu. Uvidíme, kdy se dočkáme oficiální zprávy, do té doby to berte s nadhledem.

Tahle zpráva mě upřímně neskutečně potěšila, těším se na další případné podrobnosti. Například jakou technologií se budou čipy vyrábět apod. Jsem si jist tím, že to bude stát rozhodně za to a ta částka? Ta mi přišla na poprvé neskutečná, Huawei dělá opravdu vše pro to, aby se zachránil.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.