Společnost Huawei představí model Mate 30 Pro E spolu s řadou Mate 40

Zdroj: Tenaa

V dnešní koronavirové době není na světě moc jistot, ale s jistotou můžeme říci, že 22. října se bude konat zahajovací konference na které se očekává příchod nové série Mate 40. Nově to navíc vypadá, že čínský technologický gigant v tento den kromě série Mate 40 uvede také nový smartphone, který zapadne do předchozí série Mate 30.

Leaker ze sociální sítě Weibo nyní totiž naznačil, že technologický gigant také uvede ve stejný den novou variantu loňské řady Mate 30. Zařízení údajně dostane název Huawei Mate 30 Pro E. Leaker dokonce sdílel obrázek, který naznačuje, že telefon již získal certifikaci od čínské telekomunikační regulační agentury (TENAA). Zařízení prošlo certifikací TENAA s číslem modelu LIO-AN00m.

Seznam TENAA ukazuje, že zařízení bude mít podobný design jako Mate 30 Pro. Bude mít 6,53palcový displej s rozlišením FHD + a vodopádovým designem. Telefon bude poháněn zatím neznámou čipovou sadou s taktovací frekvencí 2,86 GHz. Zařízení bude k dispozici ve verzích 6 GB, 8 GB a 12 GB RAM a všechny budou mít 256 GB úložiště. Typ procesoru je stále neznámý, ale očekáváme, že se bude jednat o čipovou sadu Kirin 990 5G používanou u řady Mate 30 z loňského roku.

Toto zařízení také bude obsahovat sestavu čtyř kamer. O jejich funkci a případném rozlišení zatím nic nevíme. Na čelní straně zařízení, bude nejspíše trojitá sestava fotoaparátu.

Společnost Huawei zatím nepotvrdila existenci tohoto modelu, ale nebude překvapením, pokud se společnost rozhodne rebrandovat Mate 30 Pro a znovu spustit jeho prodej. Vypadá to, že Huawei chce takto vykrýt nedostatek čipsetů Kirin 9000, se kterým společnost bojuje kvůli zákazu ze strany USA.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.