Společnost Huawei prodala za 60 dní více než 7 miliónů kusů řady Mate 30

Huaweiův zákaz v USA možná do jisté míry zpomalil jeho růst, zdá se však, že se společnosti stále daří docela dobře. Na zahajovací konferenci Huawei MatePad Pro a MateBook D dnes v Číně odhalil Richard Yu z Huawei několik zajímavých statistik o svých posledních modelech.

Mate 30 Pro

Společnost Huawei za posledních 60 dnů dodala celosvětově více než 7 milionů kusů řady Mate 30. Vzhledem k tomu, že Mate 30 stále není k dispozici na většině globálních trhů, je to veliké číslo. Navíc to také znamená ohromující 75% meziroční nárůst dodávek pro řadu Mate. Je velmi pravděpodobné, že většina jednotek byla dodána do Číny.

Richard Yu také odhalil, že jeho Huawei Watch GT 2 si také vede dobře. Za posledních 45 dní se společnosti podařilo prodat přes 1 milion hodinek GT2. Huawei dosáhl této hodnoty solidní 3 měsíce před loňským modelem Watch GT. Dodal také, že Huawei je nyní největším výrobcem hodinek v Číně. Huawei je v současnosti také největším čínským výrobcem tabletů z hlediska podílu na trhu, což značně přesahuje Apple. Společnost očekává, že do konce roku 2019 prodá přibližně 2 miliony kusů Huawei MediaPad M6. A s MatePad Pro by měla Huawei v nadcházejících měsících dále posílit své postavení na čínském trhu tabletů.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.