Společnost Huawei se aktivně zajímala o vybudování prvního optického kabelu z Jižní Ameriky do Asie

Společnost Huawei ve středu uvedla, že se aktivně zajímá o vybudování prvního podmořského optického kabelu mezi Jižní Amerikou a Asií.

David Dou Yong, výkonný ředitel Huawei v Chile, řekl agentuře Reuters, že společnost netrpělivě sleduje veřejné výběrové řízení zahájené v Čile v červenci a zúčastní se, až budou vyzváni k nabídkám na trans-tichomořskou výstavbu.

„Tento nabídkový proces má několik kroků … Jsme připraveni a budeme tento proces sledovat, dokud nezačne nabídka na výběr dodavatele, který ho provede, a určitě budeme součástí výběrového řízení,“ dodal.

Yongovy poznámky k této záležitosti přišly po čínské telekomunikační firmě, Hentong Optic-Electric v podání u Šanghajské burzy cenných papírů řekl, že podepsala dopis se záměrem společnosti Huawei koupit 51% podíl v Huawei Marine Systém. Huawei drží „ponorku“ v éře kabelové podnikání.

Tento krok se počítá jako první hlavní prodej majetku společnosti Huawei od doby, kdy USA v polovině května na černou listinu uvedly společnost pro obvinění z ohrožení národní bezpečnosti, což Huawei zcela odmítla.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.