Společnost Huawei se obává, že by zaměstnanci z USA mohli prozradit citlivé informace

Zatímco USA obviňují Huawei z instalace zadních vrátek do svých síťových zařízení, které lze použít k odcizení citlivých uživatelských dat, tentokrát Huawei údajně přesouvá své vedoucí pracovníky a vědce spojené s USA do svých dceřiných společností kvůli obavám, že je lze tajně kontaktovat americkými agenty, kteří by je mohli přinutit k odhalení citlivých informací o společnosti.

Zjednodušeně řečeno, Huawei se domnívá, že americká administrativa by mohla proniknout do bývalé pracovní skupiny, která pochází z USA, což představuje velkou hrozbu pro utajovaná data společnosti, která zahrnují její budoucí plány. Doposud několik vedoucích pracovníků společnosti Huawei s vedoucími výzkumnými a vývojovými pozicemi, včetně asijských Američanů, opustilo společnost nebo se přestěhovali.

Několik takových úředníků Huawei zahrnuje Sunhom ​​Steve Paak a Wang Hsin-shih. První z nich byl údajně přesunut do HiSilicon Technologies, aby sloužil jako hlavní technologický manažer. I když zdroje dotazovaly oba zaměstnance a Huawei, neodpověděli rozhodli se k této situaci nevydat žádné informace.Čínská společnost nyní propustila 70% svých zaměstnanců v jedné ze svých dceřiných společností v USA, Futurewei, protože již nemůže udržovat obchodní vztahy s jinými americkými společnostmi.

V měsíci březnu letošního roku Huawei žaloval vládu USA a prohlásil, že americké úřady „pronikly do serverů společnosti, aby ukradly e-maily a zdrojové kódy“, což ještě není prokázáno.

Obchodní napětí mezi Čínou a Spojenými státy obecně vykazuje negativní dopady na obě strany. Je pozoruhodné, že v roce 2018 čínská přímá investice do USA klesla na 5 miliard USD, což je o 80% méně než v předchozím roce, kdy došlo k investicím 29 miliard USD.
Na tiskové konferenci, která se konala v září, Huawei zakladatel a CEO, Ren Zhengfei učinil následující prohlášení:

Můžeme najít matematiky v Rusku, vědce z Evropy … pokud nemůžeme z USA

Kromě toho vedoucí pracovníci Huawei již dříve prohlásili, že chtějí najmout „mladé génia“ z celého světa. Také se chlubili novými nábory v Huawei. Pro zaměstnance s doktoráty je nabízen roční plat až 2 miliony juanů (281 000 dolarů), což je vyšší než nabízí Google nebo Apple.


Zatímco zákaz Spojených států drasticky ovlivnil prodej nabídek společnosti Huawei, které zahrnují smartphony a telekomunikační zařízení, společnost dnes zveřejnila překvapivé výsledky, které vykazují v prvních třech čtvrtletích roku 2019 nárůst o 24 procent na 611 miliard juanů (86 miliard USD).

Abych to zabalil, je to pro Huawei komplikovaná situace, zdá se však, že se s ní dobře pohrává se silnou podporou čínské vlády. Prozatím můžeme jen čekat a sledovat, co budoucnost pro společnost přinese.

Autor: Lukáš

Zdroj: GizmoChina

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.