Společnost Huawei stále aktivně jedná s vývojáři, chce do aplikace AppGallery přinést aplikace z obchodu Google Play

Čínský technologický gigant Huawei, má „potíže“ se svým novým smartphonem. Hlavním důvodem je pro většinu dnešních zákazníků to, že nemůže používat mobilní služby Google, což znamená, že na trhu mimo Čínu je smartphone vážně znevýhodňován. Momentálně má Huawei několik svých chytrých telefonů bez GMS. Například smartphony řady Huawei Mate 30, Huawei P40 případně zařízení ze série Nova, které také nevyužívají služeb Google.

Zdroj: Huawei Official

Protože čínský výrobce nemůže používat GMS a PlayStore, intenzivně propaguje svůj vlastní ekosystém. Společnost Huawei od loňského roku spustila a vylepšila mobilní službu HMS a AppGallery. HMS a AppGallery jsou alternativou k GMS a PlayStore. Tyto alternativy jsou však prozatím daleko za nabídkou, kterou Google svým uživatelům nabízí. Podle posledních zpráv Huawei stále aktivně jedná s příslušnými vývojáři, aby aplikace z PlayStore přinesli do své AppGallery. Pokud se toho podaří dosáhnout, může to pozvednout jejich prodeje v oblasti smartphonů mimo čínský trh.

HMS byl poprvé oznámen na konferenci HDC v loňském roce. V té době existovalo 14 služeb, z toho 9 základních služeb a 5 doplňkových služeb. Ke dnešku však má asi 24 služeb. To ukazuje, že HMS se vyvíjí opravdu velmi rychle. Počet vývojářů na HMS ekosystémů také rychle roste. Během několika měsíců se k ekosystému připojilo přibližně 400 000 nových vývojářů. Nyní má asi 1,3 milionu vývojářů. Huawei HMS pokrývá více než 170 zemí po celém světě s 400 miliony aktivních uživatelů měsíčně. Jeho obchod AppGallery má nejméně 55 000 aplikací.

Zdroj:Huawei official

U Huawei bude služba HMS a obchod s aplikacemi AppGallery vyžadovat ještě nějaký čas na vylepšení. Zdá se, že společnost potřebuje životaschopnou alternativu, zatímco vyvíjí HMS. Yu Chengdong, generální ředitel společnosti Huawei se také vyjádřil ve stejném duchu v rozhovoru po konferenci při představení P40. Řekl, že Huawei stále doufá, že bude spolupracovat se společností Google, aby mohla používat PlayStore. Na straně Google se aktivně snaží přesvědčit vládu USA, aby uvolnila omezení ohledně používání PlayStore a GMS pro Huawei.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.