Společnost Huawei uvede na trh řadu Mate 30 s nebo bez služeb Google

Huawei nebude přerušovat uvedení své řady Mate 30. Nová zařízení budou představena se službami Google nebo bez nich, říká zdroj související s touto záležitostí CNBC.

Podle zdroje společnost představí chytré telefony Mate 30 už 19. září v německém Mnichově.  Mate bude poháněn procesorem Kirin 990 (bude představen na IFA) a bude k dispozici varianta 5G.

Mate 30 ProMluvčí Google dříve řekl agentuře Reuters, že Mate 30 nelze prodávat s licencovanými aplikacemi a službami Google kvůli americkému zákazu prodeje společnosti Huawei. Odklad, který vláda USA oznámila minulý týden, se nevztahuje na nové produkty, jako je Mate 30.

Podle těchto omezení může Huawei používat pouze otevřenou verzi operačního systému Android, ale nemůže předběžně načíst proprietární aplikace Google včetně Google Play, Google map, Gmail a dalších pro globální trh.

Na rozdíl od globálního trhu smartphony Huawei nepotřebují služby Google v Číně, protože čínská verze smartphonů je předinstalovaná s upravenými aplikacemi, nikoli s aplikacemi Google.

Zdroj také řekl, že Huawei nemá v úmyslu používat HarmonyOS, protože bude příliš brzy na jeho uvedení na smartphony, a také by to mohlo poškodit dlouholetý vztah a důvěru mezi Huawei a Google.

Místo toho, pokud společnost nedovolí získat licenci na služby Google. Bude používat open-source verzi Androidu, která nebude mít předinstalované aplikace Google na smartphonu, ale uživatelé si je mohou později stáhnout, vysvětlil zdroj.

Huawei uvede řadu Mate 30 na světových trzích a zároveň i v Číně, přestože nebude moci využívat služby Google, uvedl zdroj. Společnost bude muset doufat v nějaký zázrak, který by vše urychlil, než se nová řada Mate představí.

Donald Trump

Další zdroj také uvedl, že společnost může oddálit zavádění série Mate 30 po oficiálním odhalení příštího měsíce a může odložit vydaní telefonu na globálním trhu, a zahájit počáteční prodej pouze v Číně.

Společnost však dosud neučinila žádné oficiální oznámení týkající se těchto informací a budeme muset počkat na událost IFA 2019, abychom získali nějaké vysvětlení k tomuto tématu.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.