Společnost Huawei uvedla, že daruje svůj open source operační systém „openEuler“

Centrála společnosti Huawei / Zdroj fotografie: Depositphotos

Dne 9. listopadu společnost Huawei oficiálně oznámila během summitu Operations System Industry Summit 2021, že se spojí se všemi svými partnery v komunitě, aby formálně darovala svůj open source operační systém openEuler.

Na konferenci čínských technologický gigant oznámil, že daruje svůj operační systém openEuler nadaci OpenAtom. OpenEuler byl představen už v roce 2019, přičemž jeho nejnovější verze vyšla teprve 25. září. Zatímco HarmonyOS bylo zaměřeno na chytrá zařízení typu TV či hodinek, tak openEuler bylo zaměřeno na servery, edge computing a cloudovou infrastrukturu.

Podle Wanga Tao, výkonného ředitele Huawei a ředitele ICT Infrastructure Bussines Management daruje společnost kompletní zdrojový kód svého open source operačního systému spolu s ochrannou známkou značky. Samozřejmě, bude toho mnohem více, ale to bych tady sepisoval pěkně dlouho. Všechny technické záležitosti dostaneOpenAtom Foundation. V tuto chvíli na openEuler pracuje 10 000 vývojářů z téměř stovky zájmových skupin a dokonce i přes 300 společností.

Konference na představení OpenEuler / Zdroj fotografie: Huawei

Navzdory darování open source platformy, Deng Taihua, viceprezident a prezident počítačové řady Huawei uvedl, že i nadále bude společnost podporovat openEuler v pěti aspektech. Ty zahrnují technologické inovace, ekologickou výstavbu, komerční propagaci, open source konstrukci a rozvoj talentů.

Přiznám se, že toho o openEuler moc nevím, určitě ne tolik, jako o HarmonyOS. Na druhou stranu jsem se nikdy o cloud, a tak moc nezajímal. Ani moc článků jsme na tento open source systém nepsali a zřejmě už ani nenapíšeme. Pro mě je tohle pochopitelný krok, který se Huawei určitě vyplatil a doufám, že se teď bude ještě více soustředit na HarmonyOS, abychom se jej už brzy dočkali na globálním trhu.

Autor: Adam VIlkus

Zdroj: Global Times

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.