Společnost Huawei vyvíjí funkci správného držení těla pro nositelná zařízení, odhaluje patent

Huawei Watch / Zdroj fotografie: Huawei

Společnost Huawei Technologies v úterý zveřejnila patent, který odhaluje, že pracuje na nové pokročilé funkci správného držení těla pro svá nositelná zařízení.

Podle čínské databáze duševního vlastnictví má patent název „Metoda rozpoznávání sportovních gest, koncová zařízení a paměťová média“, publikační číslo je CN113509173A a byl podán v dubnu 2020 v Číně.

Funkce funguje tak, že shromažďuje data o pohybu v reálném čase z akcelometru zabudovaného v zařízení. Ten následně vyhodnotí pohybový stav sportovce a analyzuje ho. V případě špatných pohybů či držení těla na to sportovce upozorní.

Cílem patentové technologie je poskytnout sportovcům adekvátní informace o jejich pohybech a upozornit je na zlepšení. Nositelné zařízení s touto funkcí bude schopno nejen takový pohyb detekovat, ale také na něj upozornit například pomocí alarmu. Podpoří to profesionalitu hráčů během tréninku a sníží šance na zranění.

Společnost Huawei na trh již uvedla plno hodinek, které zaznamenaly opravdu obrovský úspěch, mají totiž fajn cenu, fajn funkce a většinou překrásný design. Huawei Watch GT 2, Huawei Watch GT 2 Pro či Huawei Watch 3, to jsou jen jedny z mála hodinek, které si získaly opravdu obrovskou popularitu.

Zatím není jasné, kdy se tato funkce objeví v nějakém zařízení, a stejně tak není jasné, zda se dostane do některého z výše uvedených zařízení pomocí aktualizace. Prozatím si budeme muset ještě počkat, každopádně doufám, že budu mít někdy možnost tuto funkci vyzkoušet, i když nejsem bůhví, jaký sportovec.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj:GizmoChina

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.