Společnost Huawei začala pracovat na mobilní technologii 6G

Zatímco se USA snaží zabránit čínské společnosti Huawei v budování 5G sítí po celém světě. Tak samotná společnost již pracuje na šesté generaci této už tak dokonalé sítě. Času na vývoj je dost. Konec konců se první sítě 6G stejně nezačnou využívat do roku 2030.

Počáteční práce na připravovaném mobilním standardu provádějí inženýři čínského dodavatele telekomunikačních zařízení ve výzkumném středisku v kanadském Ottawě, podle zprávy The Logic. Společnost však není aktivní pouze v této oblasti. Ostatní hlavní dodavatelé síťových zařízení již začali pracovat na technologii 6G. Například společnost Samsung měla své první inženýry na toto téma před několika měsíci a Nokia, Ericsson a SK Telecom v červnu oznámily odpovídající spolupráci.

Hlavním zaměřením příslušných výzkumných projektů je však nalezení možných přístupů k dalšímu rozvoji mobilní sítě. Samozřejmě to bude o dosažení vyšších šířek pásma, snížení latencí a dosažení vyšší účinnosti. Zatím však není jasné, v jakém měřítku se bude 6G pohybovat ve srovnání s dnešními technologiemi.

Vývoj vyžaduje čas

Existuje však několik důvodů, proč tento vývoj již začíná. Důležitým bodem je také skutečnost, že nejen různí výrobci se musí od určitého bodu vzájemně koordinovat, aby získali průmyslový standard. Obecná standardizace bude také trvat dlouho, protože technologie musí být v zásadě vzájemně kompatibilní v každé zemi na světě.

V praxi poskytování prvních 5G systémů teprve začíná. Tyto přinášejí vyšší šířky pásma než jejich předchůdci. Skutečnost, že specifikace jsou navrženy tak, aby sloužily paralelně mnohem více zařízením, což je nezbytné pro rozsáhlé používání síťových systémů, by však měla v průběhu času nabývat na důležitosti

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.