Společnost Huawei zatím nemá v úmyslu uvést telefon s HarmonyOS na trh

Na konferenci Huawei Developer Conference 2019 představila společnost Huawei oficiálně svůj dlouho očekávaný operační systém. HarmonyOS neboli Hongmeng OS a společnost uvedla, že v tuto chvíli nemá v úmyslu jej spustit na smartphonu.

Harmony OS

Huawei Senior Vice President Vincent Yang na mediální akci v New Yorku ve středu řekl, že Huawei chce nadále používat ekosystém společnosti Google a operační systém Android pro své chytré telefony. Společnost také neplánuje spustit chytrý telefon s HarmonyOS, hlásil server Cnet.

„Chceme zachovat jeden standard, jeden ekosystém,“ řekl Yang a dodal, že Harmony bude pro společnost sloužit jako záložní možnost B.

I když se jedná o prohlášení, které jsme slyšeli už docela dávno, tak ale stále věřím, že právě společnost HarmanyOS navrhla pro chytré telefony a testovala je za zavřenými dveřmi. Také předchozí zprávy naznačovaly, že tato platforma bude debutovat v chytrém telefonu koncem tohoto roku.

Yang řekl, že pokud byla společnost nucena opustit Android, Huawei by na svých telefonech přešel na HarmonyOS, ale stane se to až v poslední chvíli. Když bude mít společnost pocit, že se musí přesunout z Androidu.

Yang navíc potvrdil, že na konci tohoto roku uvedou chytré hodinky poháněné HarmonyOS. Jak jsme mohli očekávat, že se objeví ve fázi zahájení série Mate 30.

Dne 10. srpna debutoval tento HarmonyOS v televizích Honor Smart Vision a v září bude uveden také v televizích Huawei Smart Vision.

Autor: Lukas

Zdroj: Cnet

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.