Společnost Samsung může v příštích 5 letech ztratit Huawei, jednoho ze svých největších klientů

Samsung a Huawei jsou oba konkurenty v oblasti výrobků zaměřených na technologie, smartphone a mnohem víc. Ale bez ohledu na to, jsou také obě společnosti obchodními partnery, přičemž druhé z nich představuje pro první z nich obrovský zdroj příjmů. To platí zejména v oblasti polovodičů, na které se Samsung specializuje. Ale podle nové zprávy by jihokorejský technologický gigant mohl v příštích několika letech ztratit tok příjmů z Huawei.

Zejména pět největších klientů Samsungu na konci 4. čtvrtletí 2019 byly společnosti jako Apple, Best Buy, Deutsche Telekom, Verizon a Huawei. Každá z těchto společností také představuje různé oblasti, na které se společnost Samsung specializuje, jako jsou smartphony, polovodiče, displeje, 5G sítě a další.

Samsung může přijít o značné příjmy

Po celou dobu se společnost Huawei spoléhala na polovodičový obchod od Samsungu s pamětí DRAM a NAND pro své chytré telefony. To však může skončit díky nové iniciativě čínské vlády, která má v příštích 5 letech povzbudit místní průmyslová odvětví a minimalizovat závislost na dovážených součástkách. Znamená to zásadní posun v čínské výrobní oblasti do roku 2025.

Program dostal název China Manufacturing 2025. Tato situace je příznivá pro společnosti, jako je Huawei, a pomáhá jim stát se soběstačnější v příštích několika letech. Pomůže to také při snižování jeho závislosti na společnosti Samsung, která může v důsledku tohoto posunu trhu, zejména v segmentu polovodičů, utrpět obrovský úder. To znamená, že jihokorejská společnost ztratí velký zdroj příjmů, z čehož by se její zotavení vyžadovalo nějaký čas.

Samsung vs. Huawei

Společnost Huawei zaznamenala velký úspěch na čínském trhu se smartphony (což je největší trh pro telefony), to samozřejmě také vedlo k tomu, že se Samsung v posledních letech těší zdravému zdroji příjmů. Ale pokud Huawei přijme místní alternativy, Samsung by mohl mít potíže. Naštěstí má společnost Samsung také Intel jako jednoho ze svých klientů v oblasti polovodičů, která se v poslední době stala důležitým klientem s výrobou 14nm čipových sad CPU vyráběných v zařízeních společnosti Samsung.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.