Společnosti TSMC a MediaTek přijmou v roce 2022 přes 10 000 zaměstnanců

MediaTek Dimensity 9000 / Zdroj fotografie: MediaTek

Čínské noviny Economic Daily News 15. ledna uvedly, že společnosti TSMC a MediaTek hodlají v roce 2022 přijmout až 10 000 zaměstnanců. 8 000 by jich měla nepřekvapivě přijmout společnost TSMC, mezitím co MediaTek jich přijme pouze 2 000.

TSMC a MediaTek jsou technologičtí giganti se sídly na Tchaj-Wanu, jsou to známí výrobci čipů a zároveň dvě nejlépe hodnocené společnosti na tchajwanské burze. MediaTek udělal hrozně moc kroků kupředu poslední dobou a upřímně mám pocit, že TSMC začíná dýchat na záda. Bohužel, vzhledem k jeho minulosti, to bude mít velmi těžké mezi silnou konkurencí v podobě Samsungu, Qualcommu a již zmíněného TSMC. Kdysi mívaly čipy od MediaTeku mnoho problémů a táhne se to s ním dodnes.

V rámci boje proti nedostatku čipů již v dubnu 2021 společnost TSMC oznámila, že v příštích 3 letech chystá investovat 100 miliard USD do zvýšení své výrobní kapacity, aby uspokojila poptávku trhu, která je obrovská. Peníze mají jít do nových výrobních závodů po celém světě. Rovněž by peníze měly být uplatněny na to, aby mohlo TSMC používat ty nejvýkonnější stroje pro výrobu polovodičů.

Jak už vám asi logicky došlo, tak nové výrobní závody znamenají nová pracovní místa. Těch má být konkrétně u TSMC na 8 000. Více podrobností bychom se měli dočkat v nejbližší době na akci, kterou bude TSMC pořádat.

Pokud bychom se měli bavit o MediaTeku, tak ten měl v prosinci 2021 19 300 zaměstnanců, což je o 2000 více než v dubnu 2021. Je to obrovský nárůst pracovní síly, která je rozprostřena mezi Evropu, Asii a USA. Nejvíce pracovníků má pochopitelně v Asii a nejméně v Evropě. Zisky společnosti činí 17,91 miliard USD, což je meziroční pokrok o neskutečných 53 %.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.