Společný reproduktor Googlu a Huawei se stal obětí Trumpova zákazu

Síťové reproduktory s hlasovým asistentem jsou oblíbené už léta a prodávají se jako horké koláče, alespoň pokud jim věříte. Huawei se také chtěl objevit na tomto trhu, a zjevně ve spolupráci se společností Google. Jenomže poté přišel, jak již bylo oznámeno, americký prezident Donald Trump a udělal za tím vším tlustou čáru. A uvalil zákaz obchodování proti Huawei.

Jak napsal americký časopis o Informačních technologiích, tak Google a Huawei pracovali společně na inteligentním reproduktoru, který by samozřejmě měl nést i značku Huawei. Projekt se však v květnu 2019 náhle zastavil poté, co Google odložil veškerá jednání s Huawei nad zákazem americké vlády vůči americko-čínským jednáním.

Podle zprávy chtěl Huawei představit svého chytrého mluvčího s asistentem Google poprvé v Berlíně na IFA 2019 na začátku září, ale nic z toho nepřijde. Reproduktor byl původně určen k uvedení na trh v zemích mimo Čínu, včetně Evropy a Německa. Dokonce i prodej v USA byl přinejmenším přes internet zvažován.

Podle zaměstnance Huawei zapojeného do projektu pracovali na inteligentním řečníkovi asi rok, ale pak byla veškerá práce najednou a překvapivě přerušena. Spolupráce kolem reproduktoru byla údajně pouze jedním z příkladů úzké spolupráce mezi Huawei a Google v oblasti Androidu a dalších produktů. Také se pracovalo na tom, aby smartphony Huawei byly kompatibilní s Android Auto.

Od začátku amerického embarga byly všechny společné činnosti přerušeny, takže nyní probíhají pouze schůzky a diskuse, které se vždy konají za přítomnosti právníků, aby se zajistilo dodržování amerických sankcí. Od roku 2018 nabízí Huawei, alespoň v Evropě, inteligentní krychli vlastní výroby s názvem AI Cube, která je kompatibilní s Amazon Alexa. Produkt však zatím byl propadák, takže Huawei doufal, že bude s Google Speaker úspěšnější.

Autor:Lukáš

Zdroj:WinFuture

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.