Strach z Huawei bude požehnáním pro společnost Nokia, USA zveřejňují nabídky za miliardy

Americký strach ze špionáže od čínských výrobců pravděpodobně povede k překvapivému požehnání peněz pro soupeře Huawei a ZTE konkrétně pro společnosti Ericsson a Nokia. Nová americká agentura údajně distribuuje zakázky za miliardy dolarů.

Jak uvádí americká ekonomická služba Bloomberg, vláda USA použila tzv. USA Společnost International Development Finance Corporation (DFC) založila novou agenturu s velkým rozpočtem na financování opouštění produktů čínskými výrobci, jako jsou Huawei a ZTE, v infrastruktuře mobilních operátorů a v rozvojových zemích.

USA vs HuaweiCelkově je nově vytvořený DFC značně vyzbrojený a k dispozici dostal 60 miliard dolarů na pomoc menším mobilním operátorům. Než poměrně levný hardware od společnosti Huawei & Co, si kupují údajně bezpečnou technologii od jiných západních poskytovatelů, jako jsou Nokia a Ericsson. Také v USA se mnoho menších poskytovatelů mobilních telefonů spoléhá na síťovou technologii Huawei, protože největší světový výrobce může někdy nabídnout výrazně levnější ceny.

Podle zprávy nedávno jmenovaný šéf DFC Boehler v rozhovoru prohlásil, že společnosti, které chtějí být nepřímo postiženy sankcemi proti Huawei a ZTE, chtějí nabídnout schůdnou alternativu k jejich hardwaru. Je zřejmé, že USA chtějí peníze použít k podněcování ke vzdání se čínských výrobců, kteří jsou obecně podezřelí ze špionáže, ačkoli je USA stále bez důkazů.

USA si dále hraje s Huawei


Doposud DFC nezmiňoval žádné výrobce, pro jejichž hardware chcete poskytovat granty, ale trh pro síťové technologie pro použití v sektoru mobilních komunikací je stejně docela přehledný. Z peněz by měly mít prospěch zejména švédský výrobce Ericsson a finská skupina Nokia. Americká agentura by navíc mohla peníze použít také na nákup od rozvíjejících se výrobců.

Burzy již šťastně reagovaly na mimořádně pozitivní zprávy od společnosti Ericsson a Nokia o neočekávaném požehnání peněz. Akcie obou společností okamžitě získaly na hodnotě několik procentních bodů. Mezitím DFC také podal vyhlídky na nabídku pro části rádiového spektra v určitých zemích, aby pak mohl přímo určit, kteří dodavatelé by měli dodat příslušný hardware.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.