Systém Huawei Harmony OS se použije v „inovativních počítačích“

Vzhledem k tomu, že americké embargo na čínskou IT skupinu je celkem velké, tak Huawei do budoucna neví, jaký software může v budoucnu používat. Jako náhrada za Windows a Android je jasná. Znovu a znovu slyšíme jméno HarmonyOS. Plán od výrobce nyní ukazuje, co Huawei plánuje s operačním systémem.

Nebo ne, podíváme se na to jinak. Protože stále není úplně jasné, co Huawei má v plánu s původně známým operačním systémem Hongmeng v konečné analýze. Protože ho v prvních dnech opakovaně, propagovali manažeři společnosti jako náhradu za Android. Později ale bylo nutno připustit, že operační systém pro chytré telefony je nyní vlastně nepoužitelný, protože byl skutečně vyvinut pro aplikace v internetu věcí.

Plán, který představil James Lu, produktový manažer společnosti Huawei, na akci v indonéské Jakartě, nyní poskytuje některé nové informace o systému HarmonyOS. Ale i tak tento nový zdroj informací neodpovídá na všechny otázky. Můžeme ale přinejmenším dojít k závěru, že čínský výrobce s operačním systémem zdaleka neskončil (smartphony nejsou mimochodem zmíněny).

Jak blog HarmonyArea hlásí (prostřednictvím MSPowerUser), vývoj klíčových modulů v současné době probíhá, založený na open-source. Na jádru se pracuje poslední dva roky a výsledkem je HarmonyOS 1.0. Příští rok bude v programu HarmonyOS 2.0, který bude použit pro chytré hodinky, (fitness) náramky a „Head Units“.Na prvním místě je položka pro rok 2020, ale termín „inovativní počítače“. Co tím myslí, můžeme jen spekulovat. Je však velmi nepravděpodobné, že Huawei chce konkurovat Windows 10. Pravděpodobnější je, že řešení IoT jsou shrnuta do jednoho, i když pojem PC obvykle znamená něco jiného.

Pokud jde o technologii, Huawei potvrdil, že OS bude uzamčen, takže uživatelé nebudou moci rootovat. Podle Huawei by z toho měla mít prospěch hlavně bezpečnost systému.

Autor: Lukáš

Zdroj: WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.