Tchaj-wan zakazuje prodeje mobilů Huawei

Tchaj-wan s okamžitou platností zakázal prodej tří chytrých telefonů Huawei. To nemá nic společného s předchozími obviněními ze špionáže nebo backdooringu proti Huawei. Podle tchajwanského regulačního orgánu pro národní komunikaci (NCC) přijala toto rozhodnutí, aby Huawei P30, Huawei P30 Pro a Huawei Nova 5T nemohly být v zemi prodávány, dokud společnost neaktualizuje operační systém na těchto třech zařízeních.

Vlajka Tchaj-wanuHuawei v novém operačním systému v současné době uvádí na seznamu kontaktů a v časovém pásmu národ jako „Tchaj-wan, Čína“, což nezávislý ostrov nevidí rád, protože se považuje za samostatný ostrov. NCC oznámilo své rozhodnutí a ve čtvrtek jasně uvedlo, že Huawei nebude moci prodávat tyto tři chytré telefony, pokud nebude upraven operační systém.

Jedná se o mimořádně citlivý politický problém s Pekingem, protože Tchaj-wan považuje za součást své politiky „jedné Číny“. Čeká na územní sjednocení za posledních sedm desetiletí a v případě potřeby se nebude vyhýbat použití síly. Přesto jsou obě země řízeny samostatně. „Označení smartphonů Huawei je ve skutečnosti nesprávné a poškozuje důstojnost tchajwanských lidí. Podle oficiálního prohlášení NCC jsme přijali přísná opatření k zachování důstojnosti Tchaj-wanu. “

Huawei

Čínská lidová republika nepovažuje Čínskou republiku nebo Tchaj-wan za legitimní národ. Pokud nemůže najít mírové řešení pro znovusjednocení, plánuje použít jiné nezbytné prostředky. Čínská republika má však vlastní ústavu, prezidenta a ozbrojené síly. Proto bylo označení Tchaj-wanu za součást od Huawei považováno za urážku.

Jako by toho nebylo poslední dobou dost. Je vidět, že to Huawei nemá jednoduché ani na domácí půdě.  A bude zřejmě problém tuto situaci vyřešit, pokud Huawei ustoupí a uvede v seznamu Tchaj-wan samostatně, bude to znamenat uznání Tchaj-wanu jednou z hlavních čínských společností, což by jí mohlo vynést jistě problémy na domácím trhu. A zase naopak, pokud tak neučiní, ztratí Huawei další trh pro své obchody, který není nezanedbatelný.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.