Telefon Huawei s Hongmeng OS bude v prodeji už ve 4. čtvrtletí!

Přestože vedoucí pracovníci společnosti Huawei popřeli, že se vyvíjeli operační systém Hongmeng pro smartphony, nová zpráva opět rozbouřila konverzaci o alternativě systému Android.

Podle zdrojů, které se této záležitosti týkají, Huawei v současné době testuje operační systém Hongmeng na svých smartphonech a první dávka bude uvedena do provozu ve čtvrtém čtvrtletí, počínaje smartphony z nižší a střední třídy až po vlajková zařízení koncem roku. Huawei očekává, že tento krok by mohl získat více vývojářů pro svůj ekosystém, uvedl Globaltimes.

„Nové telefony Huawei se systémem Hongmeng budou debutovat na trhu ve čtvrtém čtvrtletí a budou mít skladem až několik milionů kusů. Očekává se, že se smartphone objeví spolu s řadou Huawei Mate 30, “poznamenal zdroj.

Očekává se, že cena bude stanovena kolem 2 000 juanů (kolem 290 USD) a je zaměřena na střední a nižší třídu aby se mohl celkem rychle rozšířit. Tímto způsobem může Huawei dodávat zařízení rychlým a pohodlným způsobem, přičemž zároveň zvyšuje trh a nezpůsobuje ekonomickou zátěž pro uživatele, uvedli analytici.

„Prioritním úkolem společnosti Huawei k dosažení této ambice je přilákat co nejvíce vývojářů, jak mohou vybudovat ekosystém,“ uvedl zdroj.

Během H1 Business Result Q&A, Huaweiho předsedy, Liang Hua řekl, že Hongmeng byl původně vyvinut pro internet věcí (IoT) a má potenciál být aplikován na služby vzdálené zdravotní péče, autonomní řízení a průmyslové kontroly.

Také uvedl, že Google neobnovil své služby pro Huawei, a pokud USA neumožní společnosti podnikat s čínským technologickým gigantem, Huawei vyvine svůj vlastní operační systém pro smartphony.V posledních několika měsících se shromáždilo dostatek informací, abychom se dalo prokázat, že vývoj chytrého telefonu Hongmeng OS je již v provozu, ale společnost to opakovaně popírala a uvedla, že nemají žádnou alternativu pro Android, zatímco ji možná jen dobře skryli.

Zatím nemáme oficiální prohlášení o používání Hongmengu pro chytré telefony, ale USA brzy přijme rozhodnutí o obnovení činnosti společnosti Google s Huawei. Mezitím se také blíží HDC 2019, který by měl nejspíše odhalit všechny možné záhady ohledně Hongmeng OS.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.