Telefonů série Mate 30 se již prodalo přes milion kusů, stačil na to pouhý týden

Zákaz vlády USA, aby Huawei obchodoval se společností Google, postavil nejnovější vlajkovou loď čínského telefonního obra Mate 30 na nejistou půdu. Telefonní řada byla oficiálně představena v Mnichově a byla oznámena zároveň i evropská cena, ale není ani slovo o tom, kdy se telefony skutečně začnou prodávat, pravděpodobně proto, že Huawei by chtěla vyřešit problém Google před jeho mezinárodním zavedením.

Nový Huawei Store


V Číně je však pro Huawei to to obvyklé, zákazníci jsou věrní své domácí značce a snaží se ji podpořit. Telefonů Mate 30 a Mate 30 Pro bylo prodáno ke včerejšku milion kusů. Jen pro připomenutí, telefony se zde začali prodávat dne 26. září.

Huawei je soukromá společnost, takže tyto údaje nelze ověřit, ale fotografie davu v novém vlajkovém obchodě v Shenzhenu už něco napovídají.
Prodej milionu kusů za týden je působivý, ale možná nepřekvapující vzhledem k popularitě Huawei ve své domovské zemi, která se zvýšila pouze po nedávném dramatu v USA.

Fronta na nový Mate

Někteří čínští občané se domnívají, že Huawei byla Trumpovou administrativou nespravedlivě zkoumána, a proto chtějí projevit svou podporu ze smyslu vlastenectví. Podle výzkumné firmy Canalys dodala Huawei do Číny ve druhém čtvrtletí letošního roku 37,3 milionu telefonů, což je o 31% více než v roce 2018. Huawei byla ve skutečnosti jedinou značkou, která zvýšila prodej v Číně v předchozím roce, značky jako Apple, Xiaomi , Oppo a Vivo utrpěli nižší tržby než jejich čísla za rok 2018.

Autor: Lukáš

Zdroj: Forbes

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.