Telefony s MediaTekem Dimensity 9000 budou uvedeny na trh v první polovině roku 2022

Sídlo společnosti MediaTek / Zdroj fotografie: MediaTek

MediaTek je poslední dobou velmi sledovanou značkou mobilních procesorů společně s Qualcommem. A asi každý se těší na souboj Dimensity 9000 vs. Snapdragon 8 Gen 1, já nejsem výjimkou, bedlivě sleduji celou situaci okolo těchto dvou čipových velikánů. Na povrch se dostaly nové zprávy o blížícím se Dimensity 9000 a zároveň novém Dimensity 8000.

Informace máme od známého tipstera Digital Chat Station, který uvedl, že mobily s čipy Dimensity 9000 budou v prodeji v první polovině tohoto roku. Nejprve se tento vlajkový čip objeví na dvou až třech modelech smartphonů, které budou mít 2K displej. Dále jsme se dozvěděli, že některá zařízení budou mít složitější stavbu zadních fotoaparátů. Dimensity 9000 je novým vlajkovým čipem společnosti MediaTek, vyrábí se 4nm výrobním procesem a dodává jej společnost TSMC. Má jádro ARM Cortex X2 spolu s vysoce výkonným Cortex A710 a energeticky úsporným Cortex A510.

V tuto chvíli nevíme, které modely budou mít přesně nejnovější čip od MediaTeku, ale můžeme předpokládat, že půjde o značky Oppo a Redmi (řady Find a K50). Procesor nabízí řadu vylepšení v oblasti fotografie a je velmi pravděpodobné, že bude podávat nadstandartní fotky. Tipster se neudržel a také nám něco pověděl o čipu Dimensity 8000, který má být uveden začátkem tohoto roku.

Chytrý telefon s Dimensity 8000 bude mít 6,6palcový displej spolu s 12 GB RAM. Vepředu nám bude k dispozici 16MPx selfie kamerka, zatímco vzadu bude rovnou trojitý systém fotoaparátů. Mezi ně bude patřit 50MPx hlavní snímač, 50MPx neurčitý snímač a 2MPx senzor zřejmě pro rozostření pozadí. Telefon by měl být uveden během jarního festivalu v Číně s cenovkou okolo 315 USD. Ze specifikací i ceny je zřejmé, že půjde o zařízení vyšší střední třídy.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.