Test reverzního nabíjení Huawei Mate 30 ukazuje, že je oproti Mate 20 Pro výrazně vylepšeno

Bezdrátové nabíjení je technologie, která pomáhá uživatelům nabíjet smartphony bez připojení kabelem, ale tato technologie se nyní vyvinula tak, že je možné energii sdílet například se svým kamarádem, kterému se vybil telefon. Takže pouhým přiložením telefonů k sobě můžete nabíjet ze svého telefonu různá zařízení.


V roce 2018 společnost Huawei uvedla na trh Mate 20 Pro jako první smartphone s funkcí bezdrátového reverzního nabíjení, které může nabíjet další smartphone jednoduše tím, že ho  umístíte na zadní stranu telefonu.

Již výrazně vylepšenou funkci společnost Huawei nainstalovala do řady Mate 30 se zlepšenou nabíjecí kapacitou a nedávný test provedený společností Chongdiantou odhalil skutečný rozdíl v nabíjecím výkonu mezi Huawei Mate 30 (nikoli Pro) a jeho předchůdcem Mate 20 Pro.

Poznámka: Pro tento test jsou oba telefony nabity na 100% a testovány pomocí bezdrátového testovacího přístroje pro měření napětí, proudu a přechodové frekvence.


Test Mate 30

Na Huawei Mate 30 jsou výstupní výsledky následující:

Napětí – 5,33V
Proud – 0,95A
Přenosová frekvence – 132,2 Hz
Celkový výstupní výkon – 5,06 WTest Mate 20

Na Huawei Mate 20 Pro jsou výstupní výsledky následující:

Napětí – 4,09V
Proud – 0,72A
Přenosová frekvence – 112,1 Hz
Celkový výkon – 2,9 WJak vidíme, rozdíl v napájení je přes 2 W, což je dostatečné pro sdílení energie, ale kolik času trvá nabíjení jiného smartphonu s tímto druhem nabíjení? Podívejme se na to.

Pro tento test byl Huawei Mate 30 použit k nabíjení iPhone 11 Pro od 0% baterie.

Po 30 minutách Huawei Mate 30 nabil iPhone 11 Pro na úctyhodných 12%. A zbývající energie na Mate 30 byla 88%.

A po 2 hodinách a 49 minutách reverzního bezdrátového nabíjení Huawei Mate 30 nabije 47% baterie iPhonu 11 Pro. Bohužel tím stráví 80% své vlastní životnosti baterie.

Zkouška nemůže pokračovat dále kvůli požadované minimální kapacitě zdroje napájení. Jakmile kapacita klesne na 20% a automaticky se vypne funkce sdílení energie.

Co si o tomto testu myslíte?

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.