TikTok je nejstahovanější aplikací za rok 2021, tržby z Apple Store jsou dvojnásobné oproti Google Play

Autor fotografie: Daniel Bader / Zdroj fotografie: Android Central

Nejnovější odhady tržeb od společnosti Sensor Tower pro rok 2021 naznačují, že tržby z Apple Store a Google Play dosáhnou v roce 2021 133 miliard USD, což je 19% zlepšení oproti 111 miliardám USD v roce 2021. Příjmy se týkají nákupů v aplikacích uskutečněných prostřednictvím obou operačních systémů za rok 2021.

Zdroj fotografie: SensorTower

Příjmy z obchodu Apple Store jsou však téměř dvojnásobkem příjmů z obchodu Google Play, což svědčí o vyšších cenách za nákupy aplikací a služeb v obchodě Apple Store. Poměr počtu zařízení využívajících tyto možnosti je značně vychýlen směrem k obchodu Google Play, kde jsou miliony pasivních zákazníků. Sensor Tower očekává, že tržby Apple Store ze spotřebitelských výdajů dosáhnou vrcholu 85,1 miliardy dolarů, což je 17,7 % zlepšení oproti předchozímu roku. Na druhou stranu očekáváme, že příjmy Google Play v roce 2021 vyvrcholí na přibližně 47,9 miliardy dolarů, což je 23,5% nárůst oproti roku 2020.

Zdroj fotografie: SensorTower

Celkové aktivity v obou obchodech ukazují, že TikTok je nejproduktivnější aplikací z hlediska příjmů za rok 2021 s přibližně 2 miliardami USD. Návratnost TikToku ukazuje na 67% nárůst tržeb v porovnání s rokem 2020. TikTok je následován aplikací YouTube v celkových tržbách.. Mezi aplikace s vyššími příjmy také řadíme Piccoma, Disney+ či Tinder.

Zdroj fotografie: SensorTower

Počet nainstalovaných aplikací bude mezi Google Play a Apple Store pokračovat v poměru 3:1. V Obchodě Google Play bylo staženo 111,3 miliardy aplikací, zatímco App Store má za rok asi 32,3 miliardy.

Z čísel je jasně patrné, že oba obchody zažívají celkový růst, přičemž tržby za aplikace neustále rostou. Snad se bok po boku těchto obchodů zařadí brzy i AppGallery.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.