TikTok se stal nejstahovanější aplikací na Štědrý den v roce 2021

Autor fotografie: Antonbe / Zdroj fotografie: Pixabay

Sociální síť TikTok se letos na Štědrý den dostala na první místo v žebříčku počtu stažení podle společnosti App Annie, která se věnuje analýze mobilních aplikací. Počet stažení se odvozoval od Apple Storu a Google Play. Tedy AppGallery není započítána, což je logické, vzhledem k tomu, že tam je dostupných aplikací mnohem méně.

TikTok ovládl žebříček stahování na Štědrý den před Instagramem, Facebookem, Whatsappem a Snapchatem. Vedení Annie poznamenalo, že žebříček je založen na stahování z Google Play a Apple Storu s tím, že v Číně byla použita data pouze z Apple Storu. Google tam totiž nemůže působit. Je možné, že v příštích letech by už mohla být započítána i AppGallery od Huawei.

K dispozici není pouze jeden žebříček, ale rovnou dva. V tom druhém jsme se dozvěděli, jak si na Štědrý den vedly hry. Nejstahovanější hrou se stala hra Brain Story: Tricky Puzzle, využila svého hypu, jelikož byla vydána 21. prosince. Na dalších místech se umístily Poppy Rope Game, Subway Surfers, Free Fire a ROBLOX.

Zdroj fotografie: APP ANNIE INTELLIGENCE

Data App Annie nám také poskytla některé podrobnosti podle stažení v určitých zemích, přičemž některé z nich nebyly ani na seznamu, který je uveden výše. Oculus, HBO Max, Disney+, Veve či Fitbit jsou jen některé z aplikací, které měly v nějaké zemi vedoucí postavení v počtu stažení na Štědrý den.

Data, která nám App Annie poskytla, jsou opravdu působivá. TikTok je neuvěřitelně populární napříč celým světem a já se tomu ani nedivím. Sám ho používám, jelikož tam lze nalézt odreagování, ale i poučná videa. Doufám, že v příštím roce už se budou brát data i z AppGallery, která se snad stane plnohodnotným obchodem s aplikacemi.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.