Top 24 zemí, jejichž občané jsou nejvíce závislí na telefonu

Huawei Mate X2 / Autor fotografie: Lukáš Drahozal

Nedávno zveřejněná studie vědců z McGill University v Kanadě nám ukázala, které země bez mobilního telefonu neudají ani ránu. Studie se zúčastnilo 35 000 lidí z 24 zemí světa, kteří byli sledováni od roku 2014 do roku 2020. Nepřekvapivě se na prvním místě objevila Čína, kterou následovala Saúdská Arábie a Malajsie. Pouze dvě země z Afriky se zúčastnily tohoto průzkumu a nutno poznamenat, že si nevedly vůbec zle. Egypt se umístil na 9. místě, kdežto Nigérie až na 20.

Podle informací jsou subjekty této studie mladí dospělí lidé s průměrným věkem 28,8 let. Navíc 60 % účastníků této studie jsou ženy. Výsledky nám ukázaly, že závislost na telefonu je čím dále větším problémem. A bohužel, nezdá se, že by tento trend měl v dohledné době skončit.

Žebříček zemí s největší závislostí na mobilech / Zdroj fotografie: McGill University

Jedním z možných vysvětlení různých skóre v různých zemích jsou podle vědců sociální normy a kultura v dané zemi. Mnoho uživatelů potřebuje mobil třeba k práci, a pak je tedy zcela logické, že taková osoba stráví na mobilu mnohem více času.

Například před pár lety po internetu kolovala různá srovnání, že většina lidí v metru v Číně hraje na mobilu, mezitím, co v ostatních zemích si čtou lidé noviny. Později bylo upřesněno, že to je pouze kvůli tomu, protože v těch jiných zemích nebyla dostupná pod zemí mobilní síť. Pojďme si ještě rozebrat první tři země ze žebříčku.

  1. Čína

Čínský trh se smartphony je největším trhem na světě. S více než 1,5 miliardou prodaných smartphonů je v roce 2021 na první pozici. Proto je zcela logické, že země, kde se smartphony prodávají hodně, tak bude vysoko.

2. Saúdská Arábie

Vzhledem k masivnímu tempu rozvoje zemí na středním Východě tohle není moc překvapivé. Je to země bohatá na ropu, kde každý má peněz dost a starostí mnohem méně ve srovnání s vyspělejšími zeměmi. Nejoblíbenější značky jsou zde Apple, Huawei a Samsung.

3. Malajsie

Malajsie je dalším velkých boháčem na tomto seznamu. Umístění na třetím místě je pro mě kapku překvapivé, Uživatelská základna smartphonů tam pořád roste s tím, že nejoblíbenější je Samsung a Huawei. Avšak Apple má zde taky slušnou uživatelskou základnu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.