Trhový podíl Huawei v Číně se ve 3. čtvrtletí 2019 rapidně zvýšil, čísla jsou úžasná!

Společnost Dataalics Canalys zveřejnila údaje o prodejích smartphonů v pevninské Číně ve třetím čtvrtletí letošního roku, tj. Q3 2019. Podle zprávy činí celkové dodávky smartphonů v tomto regionu v Q3 2019 97,8 milionu kusů, což naznačuje pokles asi meziročně kolem 3 procent.

Zpráva hodnotí Huawei jako přední společnost na trhu s prodejem 41,5 milionu kusů, což znamená meziroční nárůst o 66%. To je pozoruhodné vzhledem k tomu, že společnost za šesté čtvrtletí po sobě zaznamenala dvojciferný růst.

Huawei

Díky tomu dosáhl podíl Huawei na pevninské Číně rovněž 42,4 procenta. Dále následuje Huawei z hlediska podílu na trhu Vivo s dodávkami 17,5 milionu kusů a 17,9 procenta tržního podílu.

OPPO, Xiaomi a Apple jsou na třetím, čtvrtém a pátém místě. Tyto tři značky dodaly 17 milionů, 8,8 milionu a 5,1 milionu kusů v tomto pořadí, a to s podílem na trhu 17,4 procent, 9 procent a 5,2 procenta.

I přes problémy, které se týkají zákazu Huawei ze Spojených států, společnost nedávno letos oznámila rekordně 200 milionů prodaných smartphonů. Společnost odhalila, že tohoto úspěchu bylo dosaženo o 64 dní dříve, než bylo období, které uplynulo pro dosažení stejného milníku minulého roku.

V roce 2017 Huawei slavila do konce září 100 milionů dodávek smartphonů. Stejného výsledku dosáhla v říjnu 2016. Ale v loňském roce a v letošním roce společnost neustále zdvojnásobila své dodávky i přes několik rozptýlení a tlačení ze strany klíčových konkurentů, jako je Samsung.

Autor: Lukáš

Zdroj: GizmoChina

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.