Trump chtěl využívat Microsoft pro špehování lidí

Prezident a hlavní právník společnosti Microsoft Brad Smith vydal knihu a v ní existuje mnoho zajímavých podrobností o společnosti. Jedna významná pasáž popisuje, že konzultant amerického prezidenta Donalda Trumpa nechtěl uvěřit tomu, že Microsoft se nechce podílet na špehování lidí pro vládu USA.

Nová kniha Brada Smithe „Nástroje a zbraně: Slib a nebezpečí digitálního věku“ vyšla v USA v těchto dnech a lze již říci, že má mnohem kořenitější a vzrušující detaily, než cokoli jiného.


Smith má nejen zajímavé příběhy, které může vyprávět, ale také možná můžou zatřást se současnou politikou v USA. Smith říká, že ho požádal nejmenovaný poradce prezidenta USA Donalda Trumpa, proč ne „jakožto americká společnost“ zda by byla ochotná pomoci americké vládě špehovat lidi v jiných zemích.


Hlavní právník Microsoftu nejen útočí na Trumpovu správu, ale také poukazuje na to, že se to za Baracka Obamy příliš nelišilo. Protože i tehdy chtěla vláda přimět Microsoft k takové spolupráci.

Ve své knize popisuje četné složité právní a etické výzvy, kterým musí společnosti jako Microsoft čelit. A tím nám nastává otázka „Jak mohou vlády regulovat technologie, které jsou větší než oni?“

Autor: Lukáš

Zdroj: WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.