Trump je vtipálek: S Timem Cookem může Apple budovat i 5G sítě!

Trump je zjevně přesvědčen, že technologické projekty, které spadají pod taktovku Tima Cooka a jeho společnosti Apple fungují obzvláštně skvěle. A podle jeho vyjádření nemají ve světě konkurenci. Proto se také zeptal manažera Applu během jejich schůzky, zdali by nemohl zorganizovat, aby se Apple podílel také na budování nadcházejících mobilních sítí 5G.

Donald TrumpPřestože Apple sotva chápe roli provozovatele sítě, ani nemá zkušenosti v této oblasti, americký prezident je ale přesvědčen, že společnost by v tom mohla hrát rozhodující roli. „Máte na to všechno, co potřebujete: peníze, technologie, vize a Cooka!“ Trump napsal v jednom ze svých slavných tweetů.


Nejde jen o originální nápad. Dokonce i povrchně se zdá, že Apple by stěží mohl přispět k tomu, co by sami provozovatelé sítě nedodali. Koneckonců, počítačová společnost se dokonce vyhýbala vývoji svých vlastních modemů pro 5G konektivitu nastávajících iPhonů a plazila se zpět do klína společnosti Qualcomm poté, co se ukázalo, že Intel jim čipy 5G nemůže dodat.

 Tim Cook také uvedl, že jejich vlastní odborné znalosti se nevztahují na sítě. Pokud jde o infrastrukturu, bylo by lepší spolupracovat s místními provozovateli sítí v různých zemích, aby se dosáhlo dobrých výsledků příjmu a přenosu dat. Navíc se nechtějí zabývat místními podmínkami, ale zaměřují se na projekty, které mají celosvětový dopad.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.