Trump: Mohl bych donutit všechny americké společnosti, aby ustoupily z Číny

Nedávné komentáře Donalda Trumpa k obchodní válce s Čínou jsou pro kritiky docela jasným signálem, že pokud by to bylo v Bílém domě považováno za nutné. Mohl by být ještě vytvořen tvrdší tlak na americké společnosti. A mohly by být nuceny odejít zcela ze země a celou, svojí výrobu přesunout zpět do USA.

Donald Trump

Americký prezident minulý týden ve své politice na Twitteru řekl, že americké společnosti by nyní měly začít hledat základní alternativu k Číně. „Patří sem také návrat domů společnosti a výroba produktů v USA,“ uvedla. A pro ty, kteří v něm vidí bezdůvodné skotačení, Trump doporučil přečíst zákon o mimořádných ekonomických silách z roku 1977, tedy nouzový zákon pro ekonomiku.

Na žádost američtí prezidentští zaměstnanci rovněž potvrdili, že prezident má právo donutit americké společnosti, aby se zcela stáhly z čínského trhu. Doposud však ještě k tomu nedošlo, ale příslušné společnosti již klidně mohou dostat příslušné pokyny.

V zásadě máme odpovídající pravomoc, ale v současné době se nevykonává, “citoval CNN hlavní ekonom prezidenta Trumpa Larry Kudlow. Je však vhodné, aby americké společnosti, které jsou v Číně aktivní, podrobily svůj závazek a zejména své dodavatelské řetězce zkoušce a v nejlepším případě se přesunuly zpět do USA.

Donald TrumpV poslední době stále roste kritika Trumpovy politiky – zejména americké společnosti v oblasti technologií a internetu jsou do velké míry spojeny se společnostmi v Číně. Ukazuje se, že obchodní válka je zasáhla tvrději než samotní čínští poskytovatelé. A jak je vidět Americké firmy zažívají opačný efekt. V Bílém domě se mezitím snaží vyřešit složité důsledky vlastní politiky, ale obecně se jim nelíbí. Protože ať zatím zakročili jakkoliv, vždy se to spíše obrátilo proti Americkým společnostem.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.