Trump řekl, „nezabývám se s Huawei“, a oznámil další cla pro Čínu

Americký prezident Donald Trump opět přerušil obchodní rozhovory s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Což může na druhou stranu pro Huawei znamenat jediné. A to starosti navíc, protože obchodní válka mezi dvěma zeměmi je opět na vzestupu.

Donald Trump a Si Ťin-Pching

Trump 1. srpna oznámil, že USA od 1. září zavedou 10% cla na další čínské zboží v hodnotě 300 miliard dolarů. Prezident si v sérii tweetů stěžoval, že Čína nekoupila od USA „velká množství“ zemědělských produktů. Jak původně slíbila.


Téhož dne, oslovila média Donalda Trumpa v Bílém domě. A ten řekl, že USA zatím nemluví o Huawei s Čínou a ani se společností nezabývají. Přesto uvedl, že američtí dodavatelé mohou dodávat část svého zboží společnosti, která nepředstavuje národní bezpečnostní hrozby.

Pokud se však Čína nerozhodne zvýšit své nákupy zemědělských strojů ze Spojených států, mohlo by to mít pro Huawei nějaké důsledky, protože Trump může společnost znovu napadnout, aby si mohl s Čínou vyjednat lepší podmínky.

Po zařazení na seznam amerických subjektů je Huawei zakázáno obchodovat s americkými firmami a Trump minulý měsíc souhlasil s uvolněním omezení po pozitivních rozhovorech s čínským prezidentem na okraji G20.

Američtí obchodní zástupci nyní připravují zvláštní licence pro dodavatele, kteří mají zájem o dodávku čínskému technologickému gigantu, která se očekává, na příští týden.

Čínská administrativa však chce, aby USA zrušily omezení společnosti, ale mnoho zákonodárců USA považuje Huawei za bezpečnostní hrozbu, kterou Huawei opakovaně popírala.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.