Trump říká, že s Huawei nechce obchodovat a důvodem jsou nešťastné obchodní rozhovory s Čínou

Americký prezident Donald Trump v neděli řekl, že s Huawei nechce obchodovat. A to navzdory administrativnímu plánu, který má poskytnout společnosti na rozšíření 90denního odkladu.

Trump řekl novinářům, že nechce obchodovat s Huawei z důvodů národní bezpečnosti, informovala agentura Reuters.

„V tuto chvíli to vypadá mnohem víc, jako kdybychom neobchodovali,“ řekl Trump. „Nechci vůbec nic podnikat, protože se jedná o ohrožení národní bezpečnosti a já věřím, že média to medializovala trochu jinak.“

Řekl, že existují malé části v podnikání Huawei, které by mohly být osvobozeny od širšího zákazu, ale že by to bylo „velmi komplikované“. Přesto si stále není jistý, zda jeho administrativa prodlouží „dočasnou obecnou licenci“.

Bylo oznámeno minulý týden a očekává se, že ministerstvo obchodu USA rozšíří možnosti dané společnosti Huawei, které umožní firmě nakupovat americké technologie, aby sloužily jejím stávajícím zákazníkům.

„Dočasná obecná licence“ bude Huawei prodloužena o 90 dní, uvedly zdroje a to do 19. listopadu.

Změny Trumpova názoru „nahoru a dolů“ jsou výsledkem nedosažení dobrého vyjednávání s Čínou a problémy mezi oběma zeměmi jsou zpět tam, kde začaly. Také celá tato obchodní válka těchto dvou národů poškozuje podnikání Huawei po celém světě.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.