Ukázky fotoaparátu Xiaomi 14 Ultra ukazují detailní snímky se skvělou reprodukcí barev. Může tomuhle někdo konkurovat?

Xiaomi 14 Ultra
Zdroj: Xiaomi

K uvedení telefonu Xiaomi 14 Ultra na evropském trhu zbývá pouhý jeden den. Nejdříve se samozřejmě dočkal čínský trh, kde si patřičně užil veškerou popularitu. Následné celosvětové uvedení je stanoveno na 25. února na akci MWC 2024.

Aby nás společnost Xiaomi udržela v pozoru, tak sdílela pořádnou řádku snímků pořízených přímo z Xiaomi 14 Ultra. Všechny dokazují, že chystaný smartphone s fotoaparátem je mnohem schopnější než Xiaomi 13 Ultra.

O hardwaru fotoaparátu Xiaomi 14 Ultra

Než se ponoříme do ukázek fotoaparátu, pojďme se seznámit s jeho hardwarem. Jak potvrdila společnost Xiaomi, 14 Ultra je vybavena 50 MP primárním fotoaparátem na zadní straně. Jedná se o snímač Sony LYT-900, který disponuje variabilní clonou od f/1,63 do f/4,0. Díky tomu je hlavní snímač schopen pojmout o 136 % více světla než primární snímač Xiaomi 13 Ultra.

K hlavnímu fotoaparátu se připojují dva snímače teleobjektivu, oba typu Sony IMX858. První teleobjektiv přináší objektiv s ekvivalentem 75 mm, světelností f/1,8 a 3,2× optickým zoomem. Co se týče druhého teleobjektivu, ten má ohniskovou vzdálenost 120 mm a může nabídnout 5násobný optický zoom. Snímač má světelnost f/2,5.

Na zadní straně se nachází další fotoaparát, o kterém Xiaomi nesdělilo mnoho podrobností. Soudě podle konfigurace fotoaparátu Xiaomi 13 Ultra se však jedná o ultraširokoúhlý fotoaparát, který by měl mít snímač s rozlišením 50 MP, zorným polem 122 stupňů a ohniskovou vzdáleností 12 mm.

Celkově má Xiaomi 14 Ultra solidní hardware fotoaparátu. Díky vyladění od prémiového výrobce fotoaparátů Leica je nadcházející vlajková loď vhodným nástupcem loňského modelu.

Bližší pohled na vzorky fotoaparátů

Nyní, když máte správnou představu o hardwaru fotoaparátu Xiaomi 14 Ultra, se pojďme ponořit do ukázek. Předem je zcela jasné, že hardware smartphonu je velmi schopný a nezklame ani výsledným výstupem. Jak se můžete přesvědčit na níže přiložených snímcích, pořízené záběry jsou skutečně ohromující

1palcový primární snímač dokáže pojmout velké množství světla, přesně jak říká Xiaomi. Díky tomu budete moci pořizovat skvělé snímky i v náročných světelných podmínkách. Nejde však jen o schopnost zachytit světlo, díky které jsou přiložené snímky působivé. Špičkový je i dynamický rozsah zachycených snímků.

Navíc je na snímcích spousta detailů a každý prvek na obrázcích je plný života. Má to však háček. Hlavním důvodem, proč tyto ukázky z fotoaparátu vypadají tak dobře, je to, že je pořídil někdo, kdo umí dobře fotografovat. I se schopným hardwarem, jako je Xiaomi 14 Ultra, potřebují tyto snímky určitou míru znalostí a dovedností.

Ale Xiaomi 14 Ultra má samozřejmě skvělé fotografické schopnosti. Takže i když nemáte dobré fotografické dovednosti, snímky, které telefonem pořídíte, by se jim měly blížit. To znamená, že nemusíte vynaložit tolik úsilí, abyste zachytili své oblíbené okamžiky v jejich nejlepší podobě.

To vše také ukazuje, jak daleko jsme se v oblasti fotografování chytrými telefony dostali. Díky lepšímu hardwaru a výpočetní fotografické technice dělají chytré telefony v oddělení fotoaparátů zajímavé vlny. Bylo by zajímavé sledovat, jak se model 14 Ultra po uvedení na trh vyrovná současným vlajkovým lodím s fotoaparátem.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com, wccftech.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *