Ukradl Huawei obchodní tajemství od americké čipové firmy?

Budova Huawei

Huawei je uzamčen v právním sporu s několika společnostmi v USA. V nedávné žalobě podané Huawei proti americké polovodičové společnosti CNEX Labs, americký soud v Texasu rozhodl proti Huawei. Překvapivě, Huawei podal zpětnou žalobu na obvinění CNEX, společnost podporovaná Microsoftem a Intelem z krádeže duševního vlastnictví (IP) související s technologií řízení paměti. Huawei také obvinil americkou firmu z „pytláctví“ svých zaměstnanců.

Stalo se, že spoluzakladatel CNEX je bývalý zaměstnanec Huawei a namísto toho, aby se stal defenzivním, americký čipový designér zahájil protiútok. V soudním sporu CNEX tvrdil, že čínský technologický gigant si jako zákazník získal důvěrné informace. Americká společnost také tvrdila, že žaloba byla pokusem o získání vlastní technologie. Soud zjistil, že Huawei spáchal krádež IP. Soud však společnosti CNEX neposkytl náhradu škody.

Android

Toto soudní rozhodnutí přichází v době, kdy je Huawei zapleten do několika sporů, které trápí krádež zahraničních technologií. USA jedou po Huawei ve své poslední obchodní válce s Čínou, a to z několika důvodů. Jedním z důvodů je, že americké úřady se domnívají, že vzestup společnosti Huawei jako globálního telekomunikačního giganta je, aby mohl ukrást zahraniční technologie. Dva z obchodních partnerů Huawei čelí obvinění ze strany státních zástupců pro údajné zneužití robotické a mobilní testovací technologie od mobilního operátora T-Mobile. Také americký start-up Akhan Semiconductor nedávno obvinil Huawei z krádeže své nové technologie ochrany skla známé jako technologie Miraj Diamond Glass.

Již v roce 2002 společnost Cisco Systems Inc. obvinila společnost z krádeže zdrojového kódu pro směrovače. Také v soudním řízení z roku 2010 Motorola obvinila Huawei z úspěšného přeměny některých svých čínských zaměstnanců na informátory. A v roce 2012 americká sněmovna zpravodajské komise označila Huawei za národní bezpečnostní hrozbu a vyzvala vládu a americké podniky, aby své produkty nekupovaly. Huawei všechny nároky popřel.

Autor: Drahozal

Zdroj:GizmoChina

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.