USA brzy vydají licence na prodej technologií společnosti Huawei

Americká vláda oznámila, že brzy vydá licence pro firmy na obchod s Huawei.

USA vs Huawei

Ministr obchodu Wilbur Ross na konferenci ve Washingtonu řekl, že společnosti budou moci prodávat pouze technologie, které jsou široce dostupné, a nehrozí žádné ohrožení národní bezpečnosti.

Potvrdil také, že Huawei zůstane na Seznamu subjektů, což znamená, že žádosti o licence na prodej zboží společnosti Huawei musí projít více inspekcemi na vysoké úrovni. Ačkoli nepotvrdil, které položky budou povoleny a které budou zamítnuty.

Americké obchodní oddělení v květnu přidalo Huawei na černou listinu obchodu a zanechalo podnikání společnosti s technologickými firmami v zemi. Po několika dnech, Google oznámil 90denní dočasnou licenci na správu svých stávajících zákazníků, která vyprší 19. srpna a očekává se, že bude poté rozšířena.

Následně, 29. června, americký prezident Donald Trump oznámil, že Huawei může obnovit nákup amerických technologií.

Trumpovy připomínky přinesly radost hlavně pro dodavatele Huawei. Ale někteří představitelé Bílého domu tvrdí, že společnosti budou moci prodávat Huawei technologie „bezpečné“ a podmínky pro další licence zůstanou zachovány.

Pro tuto chvíli Huawei čeká na schválení obnovení operačního systému Android a Windows a na licenci pro hardwarové komponenty včetně čipů.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentralŠtítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.