USA plánují zakázat Huawei provádět bankovní transakce v USD

Skutečnost, že USA si chtějí hrát s Huawei jako s vyjednávacím klínem proti Číně je zcela zřejmé. Americká administrativa nyní zvažuje zákaz Huawei v americkém finančním systému, aby se maximalizovalo poškození proti poškození, říká zpráva.

USA obviňují Huawei z trestné činnosti, včetně krádeže obchodního tajemství, bankovních podvodů, porušení amerických sankcí vůči Íránu, o čemž USA nepředložili žádné důkazy.

USA plánují zakázat Huawei provádět bankovní transakce v USDV květnu americká vláda  uplatnila zákaz obchodu Huawei a neustále naléhala na své spojence, aby přestali nakupovat síťové vybavení Huawei, přičemž zdůrazňovali obavy ze špionáže.

Podle agentury Reuters je plán na zařazení Huawei do seznamu speciálně určených státních příslušníků (SDN) ministerstva financí vyzván k akci. Tento krok by mohl být zprovozněn v následujících několika měsících v závislosti na tom, jak se situace bude vyvíjet kolem Huawei.

Pokud se Huawei dostane na seznam SDN bude Huawei zakázáno provádět transakce v amerických dolarech, což je považováno Radou bezpečnosti Bílého domu za nejagresivnější nástroj proti Huawei.

Wilbur Ross, americký obchodní tajemník, však během rozhovoru s CNBC uvedl, že USA zvažují nejrůznější opatření proti všem druhům společností, ale v tuto chvíli nic nehrozí.

Je třeba poznamenat, že zařazení Huawei do seznamu SDN by pro americkou vládu rovněž přineslo logistické, diplomatické a ekonomické potíže.

Zdroj rovněž odhalil, že nové pravidlo zakazuje americkým firmám nebo občanům obchodovat nebo provádět finanční transakce s těmi obchodovanými na burze a zmrazuje aktiva držená v USA.

Přidání Huawei do seznamu by zastavilo obchodní transakci (v USD) jejich spojenců, kteří se již spoléhají na společnost pro její síťové vybavení.

Po neúspěšných pokusech při uvedení společnosti na seznam entit, Huawei překonal toto omezení a dále pokračuje v růstu, což frustrovalo Trumpovu správu a USA se nyní snaží udělat nové kroky, které Huawei v maximální možné míře poškodí.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.