USA přezkoumaly žádosti o dodávky společnosti Huawei v rámci nejvyšší kontroly

Americká vláda ve středu prohlásila, že přezkoumává žádost o licence od amerických společností na export výrobků do Huawei pod nejvyšší kontrolou národní bezpečnosti, protože společnost je stále na černé listině.

Obchodní válka mezi USA a Čínou

Obchodní oddělení uvedlo, že při posuzování žádostí uplatňovalo domněnku odmítnutí standardu spojeného se společnostmi uvedenými na seznamu Entity, což znamená, že žádost nebude přijata, uvedla agentura Reuters.

Donald Trump 29. června oznámil, že zmírní omezení obchodu od Huawei, který by obnovil nákup technologií z USA, který byl zastaven poté, co byl Huawei umístěn na černou listinui obchodu v květnu a citoval obavy o špionáž.

Oznámení Trumpa, sice nadchlo americké firmy, ale ani po čtyřech dnech, vládní úředníci nevědí, co bude nová exportní politika ve výsledku znamenat.

„Vypadá to, že se nikdo nedomníval, že se něco takového stane. A proto se nic zatím nemění, neví, jak dále postupovat“ řekl Douglas Jacobson, mezinárodní obchodní právník.

Donald Trump Prezident USA

V poslední době mluvčí Bílého domu uvedl, že americká vláda umožní Huawei pouze nákup široce dostupných produktů a ne citlivých technologií.

Hlavní otázkou je, že ministerstvo obchodu nevydalo jasné pokyny svým pracovníkům pro prosazování vývozu, které se snažily objasnit. Jakmile se obchodní agenti obrátili na žádosti o licence ze strany firem, které žádají o schválení k dopravě. Nastal zmatek a nikdo nevěděl co jim mají vydat.

Tímto způsobem nevíme, na čem vláda USA a Donald Trump pracují, ale jedna věc je jistá, že pravá ruka neví, co dělá levá….

Situaci nadále sleduju a jak to bude možné, dodám aktuální informace.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.