USA tlačí na Kanadu z důvodu 5G sítí od Huawei

Jak všichni víme, Americká vláda zakázala Huawei jeho podnikání v oblasti 5G na americkém území. USA také vynaložilo veškeré úsilí, aby zastavilo jeho podnikání i v amerických spojeneckých zemích, včetně Kanady. Takže Kanada nyní dostala rozkaz, aby zakázala Huawei nebo bude čelit následkům.

Huawei 5G


V sobotu americký poradce pro národní bezpečnost naléhal na Kanadu, aby nepoužívala Huawei 5G zařízení, čímž by se zastavilo sdílení zpravodajských informací s USA, uvádí agentura Reuters.

Kanadský premiér Justin Trudeau odložil rozhodnutí o Huawei až po říjnových federálních volbách.

Sdílení zpravodajských informací „bude mít vliv, pokud naši blízcí spojenci pustí trojského koně do města,“ řekl poradce pro národní bezpečnost Robert O’Brien novinářům na bezpečnostní konferenci v Halifaxu.

USA neustále upozorňují na síťové vybavení Huawei, že jej lze použít k porušení národní bezpečnosti. Poslechem amerických odborníků v Kanadě také přezkoumávají bezpečnostní obavy související s Huawei a její účastí na rozvoji infrastruktury.

Huawei buduje v Kanadě 5G„Uděláme si čas, abychom mohli náležitě prozkoumat všechny potenciální hrozby,“ řekl kanadský ministr obrany Harjit Sajjan, který je také v Halifaxu.

Kanadské telekomunikace, jako jsou BCE Inc a Telus Corp, se obávají postupu svých sítí 5G a očekává se, že plány zastaví, dokud se Ottawa nerozhodne s rozhodnutím.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.