USA uplatní na Huawei nové limity na prodej hardwaru

Americká vláda zvažuje nové limity prodeje čipů a dalších životně důležitých součástí společnosti Huawei, což podnítí další zuřivé kolo lobování technologických společností. Průmyslová sdružení zastupující výrobce čipů v USA, softwarové společnosti a výrobci napsali v posledních týdnech ministrovi obchodu Wilburovi Rossovi argumentaci proti změnám, podle kopií získaných společností Bloomberg News.

Některé americké společnosti pokračovaly v prodeji společnosti Huawei i po černé listině a citovaly pravidla, která omezují vládní schopnost omezovat vývoz. Ustanovení osvobozují určité produkty, pokud společnosti dokážou, že většina práce vykonané na vytvoření položek se odehrává mimo USA. Současná prahová hodnota se efektivně rozběhne, když 75% práce nastane v zámoří.

USA Vs. Čína

Správa zvažuje zvýšení na 90% a rozšíření seznamu produktů, lidé znalí diskusí uvedli. Změna by mohla přijít již v lednu, dodali lidé, kteří žádali, aby nebyli identifikováni při diskusích o politice.

Americké technologické společnosti již usilovaly o dodržení původního zákazu společnosti Huawei při zachování přístupu na čínský trh, největšího na světě. Vláda v Pekingu hrozí odvetou proti společnostem, které přestanou podporovat Huawei, což má za následek velmi chaotickou situaci všude kolem.

V listopadu ministerstvo obchodu uvedlo, že začalo schvalovat některé žádosti o licence k obchodování s Huawei, zatímco jiné zamítalo. Charakterizovala schválení jako „vzácná“. Společnost Microsoft získala licenci. Není jasné, které další společnosti byly schváleny a jak byla přijata rozhodnutí, ale bylo by skvělé, kdyby se tyto věci rozhodovali rychleji.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.